ARAMA

SATILIK TOY POODLE İLANLARI

Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Toy Poodle Teacup yavrular

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Toy Poodle Teacup yavrular

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Toy Poodle Teacup yavrular

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Red Brown Toy Poodle Yavrular

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Red Brown Toy Poodle Yavrular

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Red -Apricot Toy Poodle Yavrular

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Red Brown Toy Poodle Yavrular

Görüşülür
Erkek, 7 Aylık

Oyuncak Ayı Barney

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Red Brown Toy Poodle Yavrular

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Apricot toy poodle yavrularımız

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Red brown toy poodle yavrularımız

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Red Brown Toy Poodle Yavrular

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Toy Poodle Red Brown Yavrular

Görüşülür
/ 1

SATILIK Toy Poodle

Fotoğraflar Toy Poodle ırkına ait temsili yetişkin görselleridir.
Toy Poodle Irk Özellikleri

Toy Poodle cinsi köpekler oyuncak kadar sevimli ve aynı zamanda da oldukça akıllı bir cinstir. Toy Poodle , Poodle ırkının daha minyatür halidir. Oldukça hareketli ve oyuncu olan Toy Poodle cinsi köpekler, mutlaka her gün dışarı çıkarılmalı ve egzersizleri yaptırılmalıdır. Aksi halde Toy Poodle cinsi köpekler depresyona girebilir. Özellikle sosyalleşmek isteyen Toy Poodle cinsi köpekler, oldukça insan canlısı olmanın yanı sıra diğer hayvanlarla da oldukça anlaşmaktadır. Oldukça zeki ve korumacı köpekler olan Toy Poodle cinsleri, fazla havlama özelliğine de sahip olabilmektedir. Yuvasını korumak için oldukça heyecanlı olan Toy Poodle cinsi köpekler özellikle huzurlu ve sakin ortamları sever. Bundan dolayı gürültülü ve stresli ortamlarda mutlu olamaz. Oldukça hassas bir yapıya sahip olan Toy Poodle cinsi köpekler, empati yetenekleri oldukça yüksek köpeklerdir, insanların duygularını oldukça başarılı şekilde sezen bu köpekler, sakin ve huzurlu ortamlarda oldukça mutludur. Yaklaşık olarak 15 sene yaşama ömrüne sahiptir. Ancak hastalanma riskleri oldukça yüksek olduğu için mutlaka veteriner kontrollerinin yapılması ve sağlıklı şekilde bakılması gerekmektedir. Köpeğin sağlığı için senede bir ya da iki defa veteriner kontrolünden geçirilmesi gerekmektedir. Tüyleri kıvırcık olan Toy Poodle cinsi ırklar, sokakta yaşama şansı olmadıkları için mutlaka bilinçli kişiler tarafından bakılmalıdır. Sahiplerine oldukça bağlı olan ve çok sevecen olan bu ırk, çocuklarla da oldukça iyi anlaşır. Oyun oynamayı çok seven bu ırk için evde mutlaka oyuncak bulundurulmalıdır. Özellikle kemirme kemiği olmalıdır. Diş çıkarma dönemlerinde çenesinin ve dişlerinin sağlam olması için bu oyuncaklar oldukça önemlidir. Saldırgan olmayan Toy Poodle cinsi köpekler bebeklik dönemlerinde ısırabilir. Bundan dolayı da bu huyundan vazgeçirmek için eğitimine önem verilmelidir. Şiddet hiçbir köpek cinsi ve canlı için eğitimin ilk kuralı değildir. Bundan dolayı sabırlı olmak, kesinlikle şiddete meyilli hareketlerde bulunmamak ve vurmamak gerekir. Sesle ve sevgiyle bu cinler kolay bir şekilde eğitilebilir. Özellikle hayvanlardan korkan çocuklar için hayvan sevgisini aşılamak için en uygun cinslerdir. Çocuklarla arası oldukça iyi olan ve oyuncu olan bu cinsler ile evinizin neşesi artacaktır.

Temel Özellikleri

Toy Poodle’ın belirgin özellikleri arasında sevecen bir aile köpeği olması gelir. Egzersize ihtiyaç duyduğu için günde en az 2 defa dışarı çıkarılmalı ve diğer hayvanlarla da sosyalleşmesi için kalabalık ortamlarda bulundurulması gerekmektedir. Yaşam sevinciyle dolu olan ve mutlu olan bu cinsler, sonsuz sevgi ve sadakati ile en sevilen köpek ırklarından biridir. Fransa kökenli olan Toy Poodle için diğer özellikler ise:

Toy Poodle için yaşam süresi 13 – 15 yıl arasında değişmektedir. Bir köpeğin yaşam süresi, bakımı ile doğrudan ilgilidir. Toy Poodle ağırlığı ve kilosu ise 7 – 8 kilo arasında değişmektedir. Toy Poodle boyu ise 28 ve 38 cm arasında değişmektedir. Bekçi ve şov köpeği olarak tercih edilmektedir. Küçük boy ırktan olan köpektir. Diğer köpeklerle ve hayvanlarla oldukça iyi anlaşmaktadır. Özellikle yavru iken sosyalleştirilmesi önemlidir. Yeni ziyaretçi ve insanlara karşı da oldukça sevecen yaklaşmaktadır. Oldukça iyi bekçi köpeğidir. Görünüşleri sevimli ve tüyleri kıvırcıktır. Uzun ve dar ağzının yanı sıra hafif bir stopu ve koyu gözlere sahiptir. Çok akıllı bir köpek olması sayesinde oldukça kolay şekilde eğitilmektedir. Birçok numara ve komutu kısa sürede öğrenebilmektedir. Gururlu bir köpek cinsi olduğu için sahibi ile ilişkisi titiz olmalıdır. İtaatkar olmaları sayesinde de ev için en uygun cinslerden biridir. Oyun oynamak onlar için oldukça önemlidir. Mutlaka traş edilmeleri gerekmektedir. Aksi halde vücutları tahriş olabilir.

Görünüş ve Yapısı

Toy Poodle’ın görünüşü için ilk dikkat çeken özelliği kıvırcık tüylü olmasıdır. Görünüşü oldukça şık olan Toy Poodle’ın uzun ve dar ağzı vardır. Bunun yanında uzun bir stopu ve koyu renk gözleri bulunur. Sağlıklı bir Toy Poodle, düz bir sırta ve uzun kuyruğa sahiptir. Oval ayaklara sahip olan Toy Poodle, ayaklarının uzunlukları ve ağırlıkları ile birbirine eşit olmaktadır. Tüyleri kıvırcık ve yumuşaktır. Beyaz renginin yanı sıra kahverengi, gri ve siyah tüylere de sahiptir. Tüy yapısının bakımı zor olduğu için tüylerinin kısa tutulması gerekmektedir. Özellikle alerjik rahatsızlıkları olan kişiler için en uygun ırk olarak bilinmektedir. Poodle cinsi köpeklerin bakımı mutlaka profesyonel kişiler tarafından da yapılmalıdır. Herhangi bir sağlık sorunu olmasa dahi bu köpek cinsleri her sene bir ya da iki defa veterinere götürülmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra Poodle cinsi köpeklerin bakımında dikkatli şekilde traş edilmeleri oldukça önemlidir. Aksi halde derileri tahriş olabilir. Şişkinliğe yatkın bir yapıları vardır. Bundan dolayı da şişkinlik olmaması adına düzenli olarak beslenmeleri ve kontrollü şekilde yemek yemeleri sağlamaları gerekmektedir. Beyaz rengi oldukça fazladır. Ancak siyah ve turuncu renkleri de vardır. Tüylerinin bakımı oldukça zordur. Kıvırcık olduğu için karışabilir. Bundan dolayı da kısa tutulması hem sağlığı için hem de konforu için oldukça önem teşkil etmektedir. Fransa’nın resmi köpek ırkı olan Toy Poodle, en sevilen cinsler arasındadır.

Kökeni

Toy Poodle’ın kökeni Fransa olmakla beraber Fransa’nın da resmi köpek ırkıdır. Toy Poodle ırkının ataları ise Fransa’da neredeyse nesli tükenmiş bir su köpeği olan Babet ırkı ve Belçika su tazısı olmaktadır. Poodle geçmiş zamanlarda av köpeği olarak yetiştirilmiştir. Avcılar genellikle Poodle tıraşı olarak bilinen tıraş şeklini yüzmeyi kolaylaştırması için yapmaktadır. Irkın zekası ve oyunculuğu sayesinde de sirk köpeği olarak sıkça kullanılmaktadır. Fransa’da oldukça yaygın br köpek ırkı olması sebebiyle Fransa Poodle olarak ifade edilmektedir. Standart Poodle ırkından boyutlarına göre seçici yetiştirilme sayesinde elde edilmiştir.

Irk Mizacı

Toy Poodle’ın mizacı oldukça sevecendir. Küçük ırk grubunda bulunan bir köpek türüdür. Akıllı, neşeli ve hassas bir ırk olan Toy Poodle, eğitime oldukça yatkın bir köpek cinsidir. Sıkı bir eğitim sevmemelerine rağmen sevgiyle ve sabırla her komutu öğrenebilir. İyi bir bekçi köpeği olma özelliğine sahiptir. Diğer özellikleri ise:

Sadık bir köpek cinsi olmasının yanı sıra bazı durumlarda kıskançlık yapabilirler. İlk anda yabancı durup temkinli yaklaşırlar. Kısa süre içinde alışmaya ve ilgi göstermeye başlarlar. Bazı Toy Poodle cinsi köpekler oldukça inatçı olabilir. Bundan dolayı da fazla havlayabilir. Minyatür poodle cinsi, oldukça neşeli, zeki ve hassas köpeklerdir. Çeşitli numaralar öğrenme konusunda yetenekleri oldukça yüksektir. Bundan dolayı da sirklerde yaygın şekilde kullanılır. Sahibine oldukça düşkün ve sadıktır. Poodle özellikle sahibinin her iifadesini anlar. Yabancılara karşı oldukça temkinlidir. Bazı durumlarda sinirli ya da hassas olabilmektedir. Fazla havlama eğiliminde olmaktadır. Diğer canlılarla da oldukça iyi anlaşmaktadır. Apartmanlar için çok ideal bir köpektir. Enerji düzeyinin orta olduğu Toy Poodle cinsinin egzersiz ihtiyacı da orta olmaktadır. Oyunculuğu oldukça fazla olan Toy Poodle, başka köpeklerle iyi geçinir. Eğitilebilirlik oranı oldukça yüksektir ve koruma özelliği de yüksek olmaktadır. Yabancılarla da oldukça iyi anlaşabilmektedir. Ancak her köpeğin kendine has karakteri vardır. Bundan dolayı da bunlar yalnızca genel ve yatkın olan özelliklerdir.

Karakter Özellikleri

Toy Poodle’nın karakteri oldukça sevecen olmaktadır. Oldukça neşeli ve zeki yapıya sahip olan ve eğitime çok yatkın bir cins olan Toy Poodle, çeşitli numaralar öğrenme konusunda oldukça yetenekli olmaktadır. Sahibine oldukça düşkün olan Toy Poodle, oldukça sadık ve koruyucu olduğu için iyi bir şekilde de bekçilik yapar. Yabancılara karşı temkinli olan Toy Poodle, küçük yaştan itibaren sosyalleştirilmelidir. Kızdırıldığında ya da şaşırtıldığında ısırabilmektedir. Bundan dolayı da ilk başta çok küçük çocuklarla yalnız bırakılmamalıdır. Bazı soyaları daha inatçı ya da ısrarcı olabilir. Eğitilmezse, fazla havlayabilir. Diğer petlerle arası iyidir. Apartman için ideal bir köpektir. Ev içinde yeteri kadar aktiftir. Bundan dolayı bahçeli bir ev gerekmez. Toy Poodle cinsi köpeklerin rengi ise kahverengi, kayısı ve siyah olabilmektedir. Karakterleri ise uysal, neşeli, zeki ve hassas olmaktadır. Sahibine düşkün olan bu cinslerin en kötü huyları ise inatçı ve ısrarcı olmalıdır. Düzenli olarak banyo yaptırılması gereken bu cinsler 6 haftada bir traş ettirilmelidir. Tüy yapısı ise sık, sert ve kıvırcık olmaktadır. Uzun tüylü bir cins olan bu ırk, denize girebilir ya da yüzmeyi oldukça sevebilir. Üç boyut tek ırk olarak kabul edilmektedir. Boyut dışında hepsi için de kriterler aynıdır. Bunun yanı sıra Toy Poodle oldukça ciddi bakım gerektiren bir ırk olmaktadır. Düzenli olarak bnayo yaptırılması oldukça önemlidir. Genel olarak bakımın düzgün yapılması durumunda hiç tüy dökme problemi olmamaktadır. Toy Poodle ırkı ciddi bir bakım gerektirmektedir. Özellikle taranması için ciddi bir zaman ayırmak gerekmektedir. Düzenli şekilde banyo yaptırılmasının yanı sıra sık sık tıraş edilmesi de gerekmektedir. Yaygın olarak gösteri ya da yarışmalar için de kullanılan bir cinstir. Bunun dışında dikkatli bir şekilde tıraş edilmedikleri durumlarda, vücutları hasar alabilir, yıpranabilir. Tüylü bir ırktır. Bundan dolayı da çeşitli alerji problemleri olan kişiler için oldukça konforlu bir şekilde tercih edilebilmektedir. Bunun dışında bu cinslerde salyaları akma söz konusu olmaz ve hiçbir şekilde tüy dökmemektedir.

Mide, kalp gibi sorunlar için risk oranları fazla olmaktadır. Bu sebepler dolayısıyla da beslenmesine dikkat edilmesi oldukça önem teşkil etmektedir. Irkına, yaşına ve kilosuna uygun mamaların kullanılması sağlıklı olarak büyümesi için önem teşkil etmektedir. Kuru mama ile beslenmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra belli aralıklarla yaş mama kullanılması gerekmektedir. Toy Poodle, çok akıllı ve zeki bir ırktır. Bundan dolayı da eğitilmeleri oldukça kolay olmaktadır. Bu cinsler için eğitimler oldukça eğlenceli geçmektedir. Genel olarak oyunları oldukça kolay öğrenebilirler ve sahiplerinin komutlarını kolaylıkla alabilirler. Bebeklerle ve çocuklarla da arası oldukça iyidir. Çocuklarla saatlerce oyun oynayabilir ve enerji ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilir. Enerjileri hiçbir şekilde tükenmez. Köpek eğitimi bakımından da oldukça kolay ve avantajlı olması sebebiyle özellikle tuvalet eğitimlerini kısa sürede kolayca öğrenmektedir. Bundan dolayı günde en az 2 defa dışarı çıkarılması gerekmektedir.

 

Toy Poodle Bakımı ve Beslenmesi

Bakımı

Toy Poodle’ın bakımı oldukça önem teşkil eder. Poodle oldukça ciddi bir şekilde bakım gerektiren bir ırktır. Bundan dolayı da düzenli olarak banyo yaptırılması ve 6 haftada bir traş ettirilmesi gerekmektedir. Toy Poodle cinsi köpeklerin kulakları hassastır. Bundan dolayı da devamlı olarak parazitler için muayene edilmesi gerekmektedir. Kulak girişinde bulunan tüyler düzenli olarak kesilmelidir. Dişlerin düzenli olarak tartarlardan arındırılmalı gerekmektedir. Poodle cinsi köpekler, neredeyse hiç tüy dökmemektedir. Alerji sorunu olan kişiler için ideal bir köpek cinsidir. Bunun yanı sıra sağlık bakımından Poodle cinsi köpekler, katarakt, körlük, kalp hastalıkları, diyabet, epilepsi, burun akıntıları ya da göz ve kulak enfeksiyonları bakımından riskli olabilmektedir. Kahverengi olan kanişlerin yapısı zaman geçtikçe griye dönebilmektedir. Bunun yanı sıra Toy Poodle özellikle profesyonel kişiler tarafından taranmalıdır. Bu cins köpekler genellikle baş, bacaklar ve kollarda daha uzun tüylere de sahip olur. Bundan dolayı da beş ya da altı haftada bir traş edilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı da dikkatli şekilde traş edilmediklerinde vücutları tahriş olabilir. Bunun yanı sıra şişkinliğinin engellenmesi için de öğünleri dengeli olarak yayılmalıdır.

Beslenmesi

Toy Poodle’ın beslenmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Özel bir cins olduğu için doğru beslenmesi ve veteriner önerisinde beslenme kurallarına karar verilmesi gerekmektedir. Bu noktada metabolizma özelliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle balık kılçığı ve hayvan kemikleri sindirim sisteminde tıkanmalara ve yırtılmalara yol açabilir. Bu tıkanıklıklar özellikle köpeğin sürekli kusmasına ve enfeksiyonlara açık hale getirmesine yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra çikolata, kahve ya da çay gibi besinlerin köpeklerinizden uzak tutulması gerekmektedir. Bundan dolayı da bu detaylara dikkat ederek, doğru besleme yöntemleri ile köpeğinizi beslemeniz gerekir. Kaliteli ve doğru mamalarda beslenmesi oldukça önemlidir. Köpeğinizi beslerken hareketlerine ve enerji durumlarına dikkat ederek mama seçimi yapmanız gerekmektedir. Özellikle Toy Poodle cinsi köpeklerin yavruları 4 ve 6 hafta arası anne sütü ile beslenme gerekmektedir. Bu sayede sağlıklı olarak büyümektedir. 6 haftadan sonra ise ek gıdalara başlanabilir. 6 aya kadar anneyi emer. Bu noktada 3 öğün uygun mama verilmelidir. Anneden süt alınamıyor ya da ememiyorsa bu noktada 6 öğün mama verilebilir. Bu cinslerin hareketli olması sebebiyle enerjiye ihtiyaç duymaları gerekmektedir. Bundan dolayı da enerji verilecek olan yiyeceklerin doğru sıklıkla verilmesi önem teşkil etmektedir. Yemek yeme düzeninin doğru kurulması gerekmektedir. Köpeğin sosyal olması oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra beslenme düzeni için:

 • Yavru Toy Poodle için günde 6 öğün mama verilmesi gerekmektedir.
 • Gelişim çağındaki Toy poodle için 3 öğün mama verilmesi gerekmektedir.
 • Yaşlılık ve olgunluk dönemlerinde ise 2 öğün mama verilmesi yeterli olmaktadır.
 • Mama ve su kaplarının temizliğine dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Meydana gelebilecek bakterilerden korunması gerekmektedir.
 • Verilen mamaların oranına Toy Poodle’ın kilosuna göre karar verilmesi gerekmektedir. 6.75 Kg ve 7.65 KG olan yetişkin Toy cinsleri için günlük bir su bardağı mama verilmesi yeterlidir. Fakat aktif yapıya sahip olan köpekler için bu oran biraz daha arttırılabilir.
 • Kalori hesabı için ise yetişkin olan Toy Poodle 45 ve 55 kalori yeterli olmaktadır. Ancak yaşlı ve pasif olan köpekler için 40 kalori yeterli olmaktadır.

Toy Poodle cinsi köpekler için yasak olan besinler bulunmaktadır. Sindirim sistemi hassas olan Toy Poodle cinsi köpeklerin yemesi yasak olan besinler ise:

 • Çikolata
 • Kuru üzüm
 • Macadiamia fındığı
 • Maya ve mayalı ekmek hamuru
 • Her tür soğan ve sarımsak çeşidi
 • Süt ve süt ürünlerinden üretilmiş ürünler
 • Patates cipsi ve benzeri tuzlu yiyecekler
 • Sakız ve içeriğinde ksilitol olan tatlandırıcılı besinler
 • Şeker ve tatlı türleri olarak sayılabilir.
Toy Poodle İlanları

Toy Poodle İlanları

Toy poodle satışı için nereye bakmam gerekiyor diye düşünen kişilere gösterilebilecek yer Toy Poodle ilanlarına sahip sitemizdir. Poodle’ların tam olarak kökenlerinin neresi olduğuna dair net bir bilgi yoktur. Fakat genel olarak Fransa kökenli oldukları kabul edilir. Poodle ırkının ataları Barbet ve Belçika su tazısıdır. Barbetlerin ise ne yazık ki nesilleri tükenmek üzeredir. Bu köpek türünü beslemek isteyen hayvan severlerin yapmaları gereken şey Toy Poodle ilanlarına bakmalarıdır. Bu ilanlar sayesinde en kısa sürede poodle ırkını edinebilmek mümkündür. 

Toy Poodle Özellikleri

Toy poodle hangi özelliklere sahip olduğu bu köpek türünü beslemek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisidir. Poodle türünün ismi Almanca pudel kelimesinden geliyor. Bu kelime suda oynayan anlamına geliyor. Bu ırkın farklı türleri mevcuttur. Bu türler şunlardır: 

 • Standart poodle,
 • Minyatür poodle,
 • Toy poodle. 

Bu türler poodle cinsinin boyutlarına göre isimlendiriliyor. Bunun dışındaki özellikleri genel itibariyle aynıdır. Toy Poodle ilanları ile de bu özelliklerin incelenebilmesi mümkündür. Oldukça zeki ve aktif olan bu ırkın en dikkat çekici özelliği ise tüyleridir. Kıvırcık tüylere sahip olan poodle’ların tıraş şekillerine göre de asil bir görünüş kazandırılabilir. Poodle’ların farklı renkleri de mevcuttur. Kahverengi poodle’ların gözleri de koyudur. Açık kahverengi ya da kayısı rengine sahip olan poodle’ın gözleri de amber rengindedir. Tüm bu poodle’lara da Toy Poodle ilanları aracılığıyla ulaşılabilir. 

Minyatür Poodle Özellikleri

Minyatür Poodle’ın diğerlerinden farkı boyut ölçüleridir. Farklı Poodle türleri olsa da bunların özellikleri birbirlerine çok yakındır. Boyu 28-38 santimetre arasında olabilen bu türün kilosu ise yaklaşık olarak 8 kg ağırlığındadır. Bu tür eğitime oldukça yatkındır. Hızlı öğrenebilme özelliğine sahip poodle’ların çocuklar ile iletişimi de çok iyidir. Özellikle apartmanda yaşayan kişiler için en ideal köpek ırklarından birisi minyatür poodle’lardır. Evinde poodle beslemek isteyen kişiler firmamızın Toy Poodle ilanlarına bakabilir. Her tür ve tüy rengine göre Poodle’ın bulunabileceği adres internet sayfamızdır. 

Toy Poodle Yaşam Ortalamaları

Toy Poodle ne kadar yaşar sorusunun cevabı evlerinde bu ırkı beslemek isteyenlerin en sık sordukları şeylerden birisidir. Bu ırk bahçe yaşamı için çok uygundur. Fakat bahçesi olmayan kişilerin evlerine de Poodle’lar çok rahat adapte olabilir. Çalışan kişiler için de en çok tavsiye edilen köpek ırklarından birisidir. Bunun nedeni de evde uzun süre boyunca tek başlarına idare edebilmeleridir. Kemirgen olmayan bu köpekler evde hiçbir şeye de zarar vermezler. 

Poodle’lar sokak yaşamından ziyade ev yaşamına daha uygundur. Bundan dolayı sokağa bırakılmamalıdır. Bazı kişiler bakamadıkları evcil köpeklerini sokağa salabiliyorlar. Fakat şayet Poodle’a bakılamama gibi bir ihtimal varsa sahiplenilmemelidir. Poodle’ların yaşam süreleri ortalama 12-15 yıldır. Evde Poodle beslenecekse tüm bu süre zarfında ihtiyaçlarının karşılanabilir olup olmadığına emin olunmalıdır. 

Toy Poodle Bakımı

Toy Poodle ihtiyaçlarını giderebilmek için neler yapılması gerektiği bu ırkın bakımı için en önemli konulardan birisidir. Bu köpek ırkı tüyleri ile meşhurdur. Bu tüylerin de bakımının düzenli yapılması şarttır. Poodle’ların banyoları çok önemlidir. Bu ırkın banyo zamanları aksatılmamalıdır. Ayrıca her 6 haftada bir de tıraş edilmelidirler. Bu hayvanların tüyleri çok olsa da neredeyse hiç tüy dökmezler. Bundan dolayı da en sık tercih edilen evcil hayvanlardan birisidir. 

İnternet sitemizin Toy Poodle ilanlarına bakarak köpek sahibi olacak kişilere bu ırkın bakımı için verilebilecek bir başka tavsiye de dişlerinin bakımlarıdır. İleride daha büyük bir sorun ile karşılaşılmaması adına diş kontrolü düzenli yapılmalı ve varsa tartarlar temizlenmelidir.  

Toy Poodle Eğitimi 

Toy Poodle’lar nasıl yetiştirilir sorusun cevabı için öncelikle hangi amaç için bu ırkın yetiştirileceğinin karar verilmesi gereklidir. Şayet poodle’lar gösterilere hazırlanmak isteniyorsa farklı bir eğitim şekli uygulanmalıdır. Fakat bu ırk oldukça zekidir. Çok hızlı öğrenebilme yetenekleri sayesinde kolay da yetiştirilebilirler. Hangi oyun öğretilmek isteniyorsa Toy poodle’lar onu hemen öğrenebilir. 

Toy Poodle’ların yetiştirilmesi sırasında en çok dikkat edilmesi gereken şey beslenme şekilleridir. Bazen köpek eğitimleri sırasında yiyecekler kullanılabiliyor. Bu besinler de bir köpeğin çabuk öğrenebilmesini sağlıyor. Fakat Toy Poodle’ların mideleri oldukça hassastır. Bundan dolayı da rahatsız olmaya çok müsaittir. Yani hangi yiyeceklerin verilmesi gerektiği iyi bilinmelidir. Mamalar tercih edilirken yaşları ve kiloları göz önüne alınmalıdır. Toy Poodle ilanları aracılığıyla köpeklerini alan kişiler bu konulara özen göstermesi gereklidir. 

Toy Poodle Egzersiz İhtiyaçları

Toy Poodle’a yaptırılması gereken egzersizlerin başında top oyunları vardır. Bu köpek ırkı hareketi çok sever. Saatlerce oyun oynayabilen bir yapıya sahip olan Poodle’lar kolay kolay da yorulmaz. Kalp hastalıkları ve diyabet gibi sağlık sorunlarına yatkın olan bu ırkın düzenli spor yapması sağlığının korunması için de oldukça önemlidir. Bu köpekler düzenli olarak koşturulmalıdır. Bunun için de top oyunları tercih edilebilir. Ayrıca Poodle’lar suda oynamayı da çok severler. Bundan dolayı yüzme egzersizleri de tam bu ırka göredir. Oyunu seven ve aktif bir köpek arayan kişiler internet sayfamızdan Toy Poodle ilanlarına bakabilir. 

Evlerinde Toy Poodle besleyen kişilerin bir başka avantajı ise bu ırkın çocuklar ile iyi anlaşmasıdır. Çocuklar ile saatlerce sorunsuz bir şekilde oyun oynayabilen poodle’lar bu özelliğinden dolayı ailelerinde en çok tercih ettiği köpek ırkındandır. Fakat bazı poodle türleri asabi de olabilir. Bu türler ile çocukların yalnız bırakılmaması gereklidir.Düzenli egzersize ihtiyaç duyan Toy Poodle’ların olduğu evde bir çocuğun olması bu ırkın sağlığı açısından da oldukça iyidir. 

Toy Poodle Ücretsiz Sahiplendirme

Toy Poodle sahiplenmek isteyen kişiler de ilanları takip etmeleri gereklidir. Toy Poodle beslemek isteyen kişilerin tercih edebileceği iki yöntem vardır. Bunlardan birisi satın almak bir diğeri ise sahiplenmektir. Yeni doğan bir poodle’ın sahiplenebileceği gibi beslediği Poodle’ın bakımında zorlanan kişiler de kendi evcil hayvanlarını sahiplendirebilirler. Hem sahiplenmek isteyen hem de elinde olan poodle sahiplendirmek isteyen kişilerin başvurduğu ortak yer internet sitemizdir. 

Sayfamızda yer alan Toy Poodle ilanları ile bu ırkın satın alınabileceği mümkündür. Fakat bunun yanı sıra sahiplendirme ilanları da sitemizde mevcuttur. Hangi poodle türü beslenmek isteniyorsa bunun için internet sayfamız ziyaret edilebilir. 

Toy Poodle Fiyatları Nedir?

Toy Poodle ne kadardır sorusunun yanıtını net bir şekilde verebilmek pek mümkün değildir. Poodle’ların yaşlarına ve sağlık durumlarına göre fiyatları da değişebilir. Bu köpek ırkı şov amaçlı da yetiştirilebilir. Özellikle tüylerinin tıraş edilme şeklinde ve eğitimine göre Poodle’lar yarışmalara sokulabilir. Poodle’lar arasında oldukça popüler olan yarışmalar görsel açından da oldukça sevimli olan bu köpekleri güzelliklerinin ve yeteneklerinin de sergilenmesine vesile olmaktadır. 

Poodle’ların ne kadar olduğuna dair net bir fiyat alabilmek için ilk olarak internet sayfamız üzerinden ilanlara bakılması gereklidir. Farklı pek çok poodle ilanlarının bulunabileceği en güvenilir adreslerden birisi internet sayfamızdır. Alınmak istenen poodle’ın bulunmasının ardından o poodle için fiyat talep edilebilir. Şayet bu fiyat satın alacak kişilerin bütçelerine uygun değilse farklı Toy Poodle ilanlarına bakılarak farklı bir poodle için yeniden fiyat istenebilir. 


Satılık Poodle

Satlık Poodle

Evinizde tam bir dost canlısı bulundurmanın tam zamanı! Eğer sevimli mi sevimli ve cana yakın bir köpek almayı düşünüyorsanız tam adresine geldiniz. Firmamız özellikle satılık poodle konusunda oldukça geniş deneyime sahip olan ve her daim bu konuda müşterilerinin yanında olan deneyimli ve başarılı firmalardan bir tanesidir. Siz de sitemiz aracılığı ile bizlere ulaşarak satılık poodle ilanlarımıza bakabilir ve dileğiniz poodle çeşidini hiçbir zorluk yaşamadan satın alabirsiniz.

Biz Kimiz?

Satlık poodle ve daha birçok türde olan hayvan satışları ile ismini tüm ülkeye duyurmuş olan firmamız, bu alanda uzman ekibi ve profesyonel çalışanları ile uzun yıllardır hizmet veren bir firmadır. Tamamen müşteri odaklı çalışan firmamız, müşterilerine her zaman kaliteli hizmet sunmanın peşindedir. Hayvan haklarını önemseyen ve bu uğurda pek çok mücadele vermiş olan şirketimizin yapmış olduğu tüm satışlar yasaldır. Firmamız üzerinden yapılan satışların hiçbirinde, ne hayvanların ne de müşterilerin herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmaması için her türlü tedbiri alan firmamız, bu sektörde kaliteli hizmet veren lider şirketlerden bir tanesidir.

Poodle Türü Kökenleri

Oldukça uzun bir geçmişi olan bu köpek türlerinin asıl vatanı Fransa olarak bilinmektedir. Ancak Asya kökeni de bulunan bu tip köpeklerin asıl etkilendikleri tür ise Alman poodle’dır. Alman poodle türleri günümüzün poodle’larını oluşturmada oldukça etkili olmuştur. Bu köpekler ilk olarak 18. Ve 19. Yüzyılda ördek avı için kullanılsalar da sonrasında kılavuzluk ve sirk performansları gösterilerinde kullanılmışlardır. Poodle köpek türlerinin Amerika’ya ilk ihraçları ise 20. Yüzyılın başlarıdır. Poodle’lar, Amerika’da o kadar ünlü olurlar ki pek çok ünlü sanatçı da bu köpekleri satın alarak ya da sahiplenerek bakımlarını üstlenmişlerdir. Hatta John Stainback’in sahip olduğu Charley, yıllar içinde Journeys of Charley kitabına dahi konu olmuştur.

Poodle Yaşama Ortamları

Bu canlılar tamamen ilgi gösterilmesine muhtaç olan ve asla dışarıya uyum sağlayamayan canlılardır. Her zaman ev içinde bakımının yapılması gereken poodle’lar, insan ilgisine ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden yalnız ve dış ortamda kalmaması gereken hassas hayvan grupları içinde yer alırlar.

Poodle Egzersiz İhtiyacı

Poodle köpek türleri oldukça enerjik olduklarından dolayı çok fazla miktarda egzersiz yapmaları gerekmektedir. Standart bir poodle’ın yüzme ve uzun yürüyüşler yapmaya ihtiyacı vardır. Aynı zamanda dış mekanlarda oynanabilen yakalamaca oyunu da bu hayvanlar için oldukça önemlidir. Bu köpek türleri özellikle yakalamaca ve top tutmaca oyunundan oldukça büyük bir zevk alırlar.

Poodle Tüy Rengi

Bu tür köpekler oldukça yumuşak ve narin tüylere hassastırlar. Özellikle kesim türleri bu köpekler için 3 çeşide ayrılmıştır. Bunlar; yavru kesim, kıtasal kesim ve eyer kesimi olarak bilinmektedir. Tüylerinin rengi genel olarak sade gri, kahverengi, kayısı rengi veya da siyah olabilmektedir. Ancak genel olarak poodle’lar beyaz renktedirler. Firmamızda yer alan pek çok satılık poodle türünün rengi de beyaz olmakla birlikte farklı renkleri de mevcuttur.

Poodle Tüy Bakımı

Tüyleri kıvırcık ve oldukça yumuşak olan bu tür köpeklerin tüy bakımlarının da aksatılmadan yapılması oldukça önemlidir. Tüylerinin sürekli kısa tutulması gereken bu köpek türlerinin vücut derileri de oldukça hassastır. Özellikle traş esnasında çok fazla dikkat edilmesi gerekir.  Aşırı kısa kesilen ve derisi zarar gören poodle’ların enfeksiyon kapma olasılığı bir hayli fazladır. Bunun yanı sıra poodle’ların tüyleri sık sık fırçalanmalıdır. Fırçalanan tüyle bakımlı ve yumuşak kalacağından köpeklerin de rahatsız olmasını engelleyen en önemli işlemdir.

Poodle’lar Çok Fazla Tüy Döker Mi?

Yapısı itibariyle poodle türü köpeklerin tüyleri dökülmez. Bu yüzden özellikle alerjisi olan insanlar için oldukça ideal ve tercih edilmesi kolay bir köpek türüdür. Tüy dökmeme özelliğinden dolayı pek çok melez ırk yetiştirme de bu köpek türleri sıkla kullanılmaktadır.

Poodle Özellikleri

Bu köpek türleri diğer köpeklere nazaran oldukça içten ve samimi hayvanlardır. Hem diğer hayvanlarla hem de çocuklarla oldukça iyi anlaşırlar. Poodle türünde olan köpekleri henüz yavru iken sosyalleştirmek gerekmektedir. Bu sayede yetişkinlik dönemlerinde sahipleri oldukça rahat eder. Özellikle yabancılara karşı da tam bir arkadaş canlısı olan bu köpekler, tanınmayan birisinin de ortama girdiğini hemen anlayabilirler. Bu açıdan bakıldığında tam bir bekçi köpeğidir. Genellikle düz bir sırt yapısına sahip olan bu türün ayaklarının uzunlukları ve ağırlıkları da neredeyse birbirine eşittir.

Poodle Türü Eğitimi

Öğrenmeye eğitime karşı son derece istekli olan bu köpek türü, oldukça kıvrak bir zekaya sahiptir. Söylenilen tüm komutları anında anlayarak bu komutlara karşı tepki veren poodle’lar, aynı zamanda kendilerine öğretilen her şeyi oldukça kolay bir şekilde anlayarak bunlara uygun davranış örüntüleri geliştirirler. Tam anlamı ile eğitimi hobi gibi gören bu hayvanlar, sahiplerinin kendisi için harcamış olduğu tek bir çabayı bile sonuçsuz bırakmazlar.

Poodle’lar Kaç Haftada Bir Tıraş Edilir?

Tüy özellikleri açısından sahiplerine hiç zorluk çıkarmayan bu köpekler, sık sık tıraşa ihtiyaç duymaktadırlar. Bunun en önemli nedeni ise oldukça kıvırcık ve yumuşak olan tüylerinin fazla uzayarak köpeğe zarar vermesidir. Derisi itibari ile de oldukça hassas olan bu köpekler, mutlaka tıraş edilirken kontrol altında olmalıdırlar. 5 ya da 6 haftada bir tıraş ihtiyacı duyuna poodle’ların tahriş olmamaları adına türleri de çok fazla kısaltılmamalıdır.

Poodle Karakter Özellikleri

Karakter yapıları ile diğer köpek türlerinden açık ara ayrışabilen bu köpekler, çok fazla sampati ve empati özelliği taşırlar. Karşısındaki kişiye karşı hassas ve duygusal olan bu canlılarda bağlanma ve sadakat duygusu oldukça fazladır. Çok enerjik ve akıllı olan bu köpekler, kendilerine verilen her birçok bilgiyi anında anlayarak buna göre davranışlarını şekillendirirler. Çocuklar için tam bir arkadaş canlısı olan poodle’la, aynı zamanda benimsedikleri kişilere karşı son derece itaatkâr özellik gösterirler. Bu özellikleri sayesinde dünyanın en popüler köpekleri arasında yer almaktadır. Ülkemizde de son 5 yılda satılık poodle sayısı oldukça artmıştır. Diğer köpek türleri ile de oldukça iyi geçinebilen poodle’lar, koruma özellikleri açısından da yüksek skor elde etmişlerdir.

Poodle Türleri Fiyatları

Satılık poodle arayan kişiler, firmamıza ait resmi internet sitemiz üzerinden satılık poodle fiyatlarını ve listelerini inceleyebilir ve aradıkları satılık poodle türüne kolaylıkla ulaşabilirler. Uygun fiyatlar ile müşterilerine her zaman en avantajlısını sunan firmamız, sadece poodle’rın satış aşamasında değil aynı zamanda poodle’lar ile ilgili pek çok süreçte müşterisinin yanında olmaktadır. Tamamen müşteri odaklı çalışan ve müşterilerinden almış olduğu referansları hiçbir zaman kara çıkarmayan bizler, kazanmış olduğumuz bu başarıyı ve güveni daha uzun yıllar sürdürmeyi planlamaktayız.

Satılık Poodle Alma

Satın alma işlemleri için sitemiz üzerinde yer alan iletişim kanallarından bizlerle iletişime geçebilir ve satın alma işlemlerinizi sizlere sunmuş olduğumuz birçok kanal üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sadece satın alma işleminde değil diğer tüm aşamalarda da yanınızda olan firmamız, müşterilerine tüm satılık poodle’lar için danışmanlık hizmeti de vermektedir. Tüm bunların yanı sıra sitemiz üzerinde yer alan müşteri temsilcisi numaramızı arayarak ya da online form doldurarak bizlere satılık poodle türleri hakkında her türlü sorun çözüm ve önerilerinizi açıkça dile getirebilirsiniz.

 

 

Satılık Toy Poodle

Satılık Toy Poodle

Satılık toy poodle almak isteyen herkes, firmamızın resmi internet sitesi üzerinden satılık poodle türleri hakkındaki bilgilere ve fiyatlarına ulaşabilmektedir. Tamamen müşteri odaklı çalışan firmamız bu alanda uzun yıllar boyunca hizmet vermiş olan oldukça başarılı bir firmadır. Tamamen yasal satışlar yapan firmamız, müşterilerine her aşamada yardımcı olan ve onlara danışmanlık hizmeti de sağlayan nadir firmalardan bir tanesidir. Sadece satılık poodle çeşitlerinde değil aynı zamanda diğer tüm köpek türlerinde de hizmet vermekteyiz. Firmamız ile iletişime geçmek isteyen herkes sitemiz üzerinde yer alan iletişim kanallarından bizlere rahatlıkla ulaşabilirler.

Toy Poodle Özellikleri

Cana yakın tavırları ve sempatikliği ile pek çok kişinin kanının kaynadığı bu hayvanlar oldukça sadık ve dost canlısı köpeklerdir. Köpek türleri arasında en fazla tercih edilen türlerden birisi olan ve firmamızda da sıklıkla yer alan satılık toy poodle’lar yapıları itibari ile oyuncak köpekleri andırırlar. Küçük yapıları itibari ile ev köpeği olmaya uygun bir aday olan bu köpekler, ülkemizde de son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Firmamızda yer alan satılık toy poodle’ların genel özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Irk boyutu; küçük boy,
 • Yükseklik; erkeklerde ve dişilerde aynı olarak 25 ya da 26 cm’dir.
 • Ağırlıkları; erkeklerde ve dişilerde aynı olarak 3 ya da 4 kg’dır.
 • Ortamala yaşam süreleri ise genel olarak 12 ile 15 yıl arasında değişmektedir.

Toy Poodle Cinsi

Bu türde olan köpekler diğer köpeklerle oldukça iyi anlaşırlar, özellikle pomerian türündeki köpeklere nazaran çocuklarla arası daha iyidir. Bu tür köpeklerde önerilen en önemli eğitim daha ufakken verilen eğitimdir. Bu tarz köpeklerin küçükken sosyalleştirilmesi hem sahipleri için hem de köpekler için oldukça faydalıdır. Toy Poodle cinsi köpekler, yabancı birisinin ortama girdiğini hemen anlayabilirler. Ancak pomerian boo türündeki köpeklere göre daha arkadaş canlısıdırlar. Yabancı birisine savunma modundan çok yaklaşma eğiliminde davranırlar. Görünüşleri açısından oldukça şık duran bu tür, ayrıca iyi birer bekçi köpekleridir. Uzun ve dar yapıda bir ağıza ve koyu gözlere sahiptirler. Standart bir toy poodle’ın dümdüz bir sırtı, uzun kuyrukları ve oval bir sırtı bulunmaktadır. Tüm ayaklarının uzunlukları birbirine eşit ve ağırlıkları da neredeyse birbirinin aynısıdır.

Toy Poodle Eğitimi

Firmamızda yer alan tüm standart satılık toy poodle’lar oldukça akıllıdırlar ve bu yapıları sayesinde oldukça kolay eğitim alabilirler. Öğrenmeleri diğer köpeklere nazaran bir çıta daha yüksek seviyededir. Sahibi tarafından öğretildiği takdirde pek çok oyun ve farklı davranış örüntüleri öğrenebilirler. Aynı zamanda bu köpekler karşı tarafın komutlarını rahat bir şekilde anladıkları için kendilerinden istenilen bir şeyi hemen anlayabilirler ve durumun farkına varabilirler. Bu köpekler için aynı zamanda durumsal farkındalıkları oldukça yüksek de diyebiliriz. Eğitimden ve eğitilmekten zevk alan bu tür köpekler, kendileri için harcanan hiçbir türdeki çabayı ve davranışı asla sonuçsuz bırakmazlar.

Toy Poodle Bakımı

Bu tür köpekler hassas yapılarından dolayı iyi bir bakım almaya ihtiyaç duyarlar. Özellikle türlerinin gereği tüyleri fazlaca kabarabilen bu köpekler, 5 ya da 6 hafta da bir de tıraş edilmelidirler. Vücut derileri diğer köpeklere göre daha hassas olan bu tür köpeklerin tıraş edilirken oldukça dikkatli tıraş edilmeleri gerekmektedir. Dengesiz şekilde yapılan tıraşlar, köpeklerin cildinde tahrişe sebep olurken aynı zamanda açık yaraların oluşmasına de neden olmaktadır. Genellikle gösterilerde sık sık karşımıza çıkan bu köpek çeşitleri için bilinmesi gereken diğer önemli bir detay ise; bu köpeklerin baş, bacaklar ve kol bölgelerinde daha yoğun tüylere sahip olduklarıdır. Bu yüzden tıraş edilme aşamasında bu bölgelere ekstra dikkat etmek gerekir. Toy Poodle cinsi köpeklerde yaşanılan sorunlardan bir diğeri ise yemek sonrasında yaşamış oldukları şişkinlik durumudur. Ancak bu durumu ortadan kaldırmak için köpeğe verilen öğünler dengeli ve köpeğin bünyesine uygun bir şekilde verilmelidir. Her türlü yemek için uygun olmayan toy poodle’lar yememeleri gereken bir şey yediklerinde fazlaca kaşınmaya ve alerji belirtileri göstermeye başlarlar. Bu yüzden yapılması gereken en uygun hareket acil olarak köpekleri bir veterinere götürmek gerektiğidir.

Toy Poodle Karakter Yapısı

Tam anlamıyla gururlu ve şık diyebileceğimiz bu tür köpekler, aynı zamanda hassas, canlı ve tam bir oyun severdir. Bu köpeklerin diğer türlere nazaran daha fazla tercih edilmelerindeki en önemli sebep ise akıllı ve itaatkâr olmalarıdır. Verilen her komutu anlayıp buna göre tepki veren bu köpeklerle iletişim kurmak oldukça basittir. Ayrıca bulunduğu aile ile oldukça sağlam bir bağ kuran bu köpekler ailede bulunan tüm üyelerle arkadaş olmaya da oldukça yatkındırlar. Oyun oynama heveslisi olan bu sevimli köpek ırkı, sahibi ona hangi oyunu gösterirse göstersin hemen öğrenerek bu oyun üzerinde davranış örüntüleri geliştirebilirler. En az havlayan tür olan toy poodle’lar, yabancılara karşı da oldukça sempatik ve sıcak kanlılardır.

Toy Poodle Karakter Özellikleri

Her açıdan oldukça ideal olan bu köpek türlerinin karakter özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Toy poodle enerji düzeyi; orta,
 • Toy poodle egzersiz ihtiyacı; düşük,
 • Toy poodle oyunculuk ve oyun oynama ; çok yüksek,
 • Toy poodle’ın başka köpeklerle geçinme düzeyi; iyi,
 • Toy poodle’ın başka ev hayvanları ile geçinme düzeyi; iyi,
 • Toy poodle’ın çocuklarla anlaşma düzeyi; çok iyi,
 • Toy poodle’ın yabancılara davranışı; iyi,
 • Toy poodle eğitilme düzeyi; yüksek,
 • Toy poodle’ın koruma özelliği; yüksek,
 • Toy poodle zeka seviyesi; yüksek,
 • Toy poodle ‘ın sadakat seviyesi; yüksek’tir.

Yukarıda verilen karakter özellikleri genel olarak poodle’ların taşımış olduğu özelliklerdir. Anlaşmaya oldukça yatkın olan bu türler sempatiklik derecesi açısından da oldukça yüksektirler.

Toy Poodle Tüy Yapısı

Bu tür köpeklerin tüy yapıları, son derece güzel ve yün gibidir. Oldukça yumuşak türlere sahip olan bu köpeklerin tüyleri aynı zamanda kıvır kıvırdır. Bu köpeklerde en çok yaygın olan tüy rengi beyazdır fakat gri, kahverengi, kayısı rengi ya da siyah renkte olan türleri de mevcuttur. Özellikle gösteri amaçlı kullanılan poodle türlerinin ayrı bir tımarlama yöntemi vardır. Bunlar;

 • Yavru kesimi tımar,
 • Kıtasal kesim tımar,
 • İngiliz eyer kesim tımardır.

Yavru kesimi tımarda genellikle yüz, boğaz ve poodle’ların kuyruk kökleri tımar edilmektedir. Bu kesim günümüzde kullanılan en yaygın kesimlerden bir tanesidir. eyer kesim tımarda ise yavru kesimle aynıdır fakat bu kesimde sağrı kısmı traş edilmez. Kesim türü ne olursa olsun poodle önemli olan şey tüylerinin kısa olması gerektiğidir. Bu köpekler aynı zamanda hiç tüy dökmedikleri için alerjisi olan kişiler tarafından fazlaca tercih edilir.

Toy Poodle Fiyatları

Resmi internet sitemiz üzerinden pek çok satılık toy poodle türüne ulaşabilen müşterilerimiz, beğendikleri satılık toy poodle’ları uygun fiyatlara da alabilmektedirler. Her zaman müşteri odaklı çalışan firmamız, uygun ödeme koşulları ile de müşterilerine oldukça büyük imkanlar sunmaktadır. Satılık toy poodle’lar hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen müşterilerimiz sitemiz üzerinde yer alan iletişim kanallarını kullanarak bizlerle doğrudan iletişime geçebilir ve her türlü soru, görüş ve çözüm önerilerini bizlerle paylaşabilirler. Tamamen yasal yollarla ve müşterilerimizin hakları gözetilerek yapılan satışlarımız yüzde yüz satış garantisi vardır.

YUKARI -->