ARAMA

SATILIK POMERANİAN İLANLARI

Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Teddy Face Boo Pomeranian Yavrular

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Mini Boy Boo Pomeranian Yavrular

Görüşülür
/ 1

SATILIK Pomeranian

Fotoğraflar Pomeranian ırkına ait temsili yetişkin görselleridir.
Pomeranian Irk Özellikleri

Pomeranian Orta Avrupa’nın Pomeranya bölgesi adını almış olan Spitz cinsi köpektir. Genel olarak süs köpeği olarak ifade edilir. Ortalama yaşam süresi 12 – 16 sene olan Pomeranian cinsi köpekler oldukça tatlı olmasının yanı sıra dışa dönük, zeki ve sosyal olmalarıyla da özellikle ailelerin, çalışan kişilerin ve küçük dairede yaşayan kişiler için uygundur. Pomeranian Boo cinsindeki bu köpek, Polonya ve Almanya arasında bulunan Pomeranya adındaki bölgeden ismini almaktadır. Oldukça sempatik ve arkadaş canlısı olan bu köpeklerin arası hem diğer canlılarla hem de çocuklarla oldukça iyidir. Görüntüsü oldukça peluşu andıran Pomeranian Boo cinsi köpekler, uzun tüylere sahiptir. Karakter olarak en sevecen köpek cinslerinden biri olan Pomeranian Boo köpeklerin bakımı konusunda mutlaka bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Özellikle tüylerinin uzun olması sebebiyle özel mamalar ve bakım rutinleri geliştirilmelidir. Köpek bakmak başlı başına bir sorumluluk olduğu için köpek bakmaya karar vermeden önce mutlaka bilgi sahibi olmak ve her detay hakkında bilgi edinmek gerekmektedir.

Temel Özellikleri

Pomeranian’ın belirgin özellikleri arasında en çok ön plana çıkan elbette sevecenlikleri ve arkadaş canlısı olmaları gelmektedir. Bol tüylü bir ırk olan Pomeranian Boo köpek cinslerinin yüz görünümleri birbirinden farklıdır. Pomeranian köpek cinslerinde yüz yapıları oldukça değişkendir. Bazı köpeklerin yüzü tilkiyi andırırken, bazılarının yüzü daha yuvarlak olabilmektedir. Kökenleri Grönland köpeklerine kadar dayanan Pomeranian Boo cinsi köpekler, özellikle 1700 ve 1800’lü seneler arasında İngiliz Kraliçelerinden olan Quenn Victoria ve Queen Charlotte sayesinde özellikle ün kazanmıştır. Amerikan Kennel Kulübü tarafından keşfedilmiş olan Pomeranya köpek cinsi, özellikle Kuzey Kutbu’nun en küçük köpek türü olmaktadır. Sahibine karşı oldukça sadık olan Pomeranian cinsi köpekler, diğer canlılarla da çoğunlukla iyi anlaşmaktadır. Bekçi köpeği olarak da evi sürekli korur. Yabancılara karşı sahibini koruma eğilimindedir, bebeklerle arası oldukça iyidir. Ancak olası durumlarda sık sık havlayabilir ve bu sebeple de apartmanda oturan kişilerin Pomeranian köpeklerini eğitmesi gerekmektedir.

Enerji seviyesi: Enerji seviyesi ortadır. Egzersiz ihtiyacı için günde en az 2 kere dışarı çıkarılması önerilmektedir. Eğitilebilirliği: Pomeranian cinsi köpekler oldukça zekidir. Bundan dolayı oldukça kolay şekilde eğitilebilmektedir. Pomeranian ömürleri: Pomeranian cinsi köpek ırkının ömrü 12 ve 16 sene arasında değişmektedir. Sağlıklı bir bakım ile 20 seneye kadar hayatta kalan Pomeranian cinsi köpekler bulunmaktadır. Pomeranian Boo renkleri: Pomeranian Boo cinsi köpekler; siyah, turuncu, beyaz, mavvi gibi farklı renklere sahiptir. Pomeranian boyu ve kilosu: Pomeranian Boo boyu 18 cm ve 30 cm arası olmakla beraber Pomeranian Boo ağırlıkları ise 1 ve 3 kilo arasında değişmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Pomeranian’ın görünüşü tıpkı peluş oyuncaklara benzer. Sempatik ve oldukça sevimli bir surata sahip olan Pomeranian, özellikle minik yüzü, büyük gözleri ve sempatik bakışları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Uzun tüyleri vardır. Pomeranian cinsi köpekler apartmanda beslenebilir. Ev içinde sürekli hareket etse de küçük bir ırk olduğu için herhangi bir sorun meydana gelmez. Sıcak havaları çok sevmeyen bu köpekler, sıcak iklimlerde yaşayan kişiler için önerilmemektedir. Ilıman iklimler Pomeranian cinsi köpekler için oldukça uygundur. Günlük olarak dışarıya çıkarma ve geniş bir oda Pomeranian için günlük egzersiz ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayacaktır. Pomeranian Boo cinsi köpeklerin sık sık fırçalanması gerekmektedir. Özellikle yılda 2 defa tüyleri daha yoğun şekilde dökülür. Bu durumlarda da fırçalanması ya da tüylerinin kestirilmesi önerilebilir. Gözlerinin kenarları ve kulakları da düzenli olarak temizlenmelidir.

Kökeni

Pomeranian’ın kökeni Polonya ve Almanya’dan gelmektedir. Pomeranian cinsi köpekler Gröland köpeklerine dayanmaktadır. Bunun yanı sıra Kuzey Kutbu’nun en küçük köpekleridir. Bundan dolayı Pomeranian Boo cinsi köpeklerin sıcak iklimlerde bakılması önerilmez. Ilıman iklimler uygundur. Aşırı sıcak havalarda oldukça rahatsız olan Pomeranian cinsi köpekler, özellikle yaz aylarında kene ve pireye karşı ekstra korunmalıdır. Özellikle uzun tüyleri sebebiyle yaz aylarında mutlaka pire ve kene şampuanları ile yıkanmaları gerekmektedir. Ancak sürekli olarak Pomeranian cinsi köpeklerine banyo yaptırmak Pomeranian Boo cinsi köpeklerin tüylerine ve derisine zarar verebilmektedir.

Irk Mizacı

Pomeranian’ın mizacı genel olarak sakin, oyuncu ve arkadaş canlısıdır. Genel itibari ile bu köpek cinslerinde kıskançlık söz konusu olabilir. Ancak elbette her köpeğin karakteri tıpkı insanlarda olduğu gibi farklı olmaktadır. Bundan dolayı da yetiştirme tarzı oldukça önemlidir. Genel olarak Pomeranian Boo cinsi köpekler sahip olarak tek bir kişiyi belirlemektedir. Evde yaşayan herkese karşı sakin olsa da en çok sahibine ilgi göstermektedir. Bunun yanı sıra yabancılara karşı oldukça saldırgan olabilir. Ancak bu durum elbette eğitim ile doğrudan ilgilidir. Yabancılara karşı koruyucu bir tavırda olması sebebiyle bekçi köpeği özellikleri bile taşır. Genellikle evdeki çocuklarda iyi anlaşır ancak yabancı çocuklara karşı saldırgan olabilir, bu sebeple de dikkatli davranmak oldukça önemlidir. Oldukça minik ve sevimli bir köpek olmasına rağmen Pomeranian Boo ırkı ısırabilir. Pomeranian Boo ırkı oldukça zeki bir ırktır. Söylenen her şeyi anlamakla beraber iletilen komutları da kolayca alabilmektedir. Kısa sürede birçok komutu öğrenebilmektedir. Apartman hayatına oldukça uygun köpeklerdir. Ev içinde sürekli hareket etmek istemelerine rağmen ufak bir boyuta sahip olmaları sayesinde ev onlar için yeterli olmaktadır. Özellikle çok sıcak havalarda nispeten soğuk bir oda onlar için oldukça sevindirici olacaktır. Pomeranian ırkı oldukça enerjik ve oyuncudur. Bundan dolayı da genellikle tanıdık çocuklarla arası oldukça iyidir. Çocuğunuz ile oldukça yakın oyun arkadaşı olacaktır. Pomeranian Boo ırkı, diğer küçük ırk köpeklerle kıyaslandığında zeka bakımından oldukça ilerdedir. Eğitimlerini kolayca alabilmektedir. Pomeranian Boo cinsi köpeklerin çok farklı ve çok renkli kişilikleri vardır. Zekalarının oldukça ilerlemiş olmasının yanı sıra oldukça enerjik olmaktadır. Evin havasını eve girer girmez değiştiren Pomeranian Boo cinsi köpekler, pozitif enerjileri ile ev halkını da zinde ve enerjik tutmaktadır. Gülen yüzleri ve oyuncu olmaları sayesinde tüm ev halkını kendine aşık edecektir. Tuvalet eğitimleri ve itaat eğitimleri alma konusunda oldukça başarılı bir ırktır. Bu noktada inatçı olduklarını da belirtmek gerekmektedir. Bu sebeple de eğitim sırasında disiplinli olmak ve tatlı suratlarına karşı yumuşak davranmamak oldukça önemlidir, aksi halde Pomeranian size istediği her şeyi yaptıracaktır.

Karakter Özellikleri

Pomeranian’ın karakteri diğer küçük ırklardan oldukça farklıdır. Evine ve sahibine oldukça bağlı olan Pomeranian Boo, küçük olmalarına rağmen oldukça özgüvenli ve kendine has bir tarzı olan köpektir. Bundan dolayı da büyük ırk bekçi köpekleri gibi evi korumaya çalışır. Pomeranian Boo cinsi köpeklerin sahipleri, köpekleri ile vakit geçirmeli ve oyun oynamalıdır. Aksi halde kendini mutsuz ve üzgün hissedecektir. Bunun yanı sıra küçük olmalarına karşın hareketlidir. Bu sayede uzun mesafeli yürüyüşler yapmayı oldukça sever. Diğer özellikleri ise:

Pomeranian ırkı köpekler, sağlık açısından oldukça dayanıklı ve dirençli bir yapıya sahiptir. Kalıtsal rahatsızlıkları yoktur. Nadir olarak diz kapakları çıkabilir ancak genel olarak oldukça sağlıklı köpeklerdir. Pomeranian ırkı köpekler 3 kiloya kadar çıkabilir. Oyuncak ırk olarak ifade edilmektedir. Pomeranian ırkı oyuncu ve inatçı bir ırktır. Bundan dolayı Pomeranian Boo cinsine eğitim verirken bir uzmandan destek almak gerekebilir. Pomeranian Boo cinsi özellikle sahibine karşı oldukça bağlıdır. Sahibine yaklaşan yabancılara sık sık havlayabilir ve susturmak oldukça zordur. Evine oldukça bağlı bir köpek ırkıdır.

 

Pomeranian Bakımı ve Beslenmesi

Bakımı

Pomeranian’ın bakımı özen ve titizlik istemektedir. Pomeranian Boo hem küçük bir ırk hem de oldukça tüylü bir ırktır. Bundan dolayı da özel bir şekilde bakımının yapılması gerekmektedir. Bu noktada:

 • Erkek olan Pomeranian Boo cinsi köpekler, senede sadece bir defa yoğun tüy dökme dönemine girer. Dişi olan Pomeranian Boo cinsi köpekler ise hem doğum sırasında hem de sıcak havalarda tüy dökebilmektedir. Bu gibi sebepler dolayısıyla da tüylerini sık sık taramak ve mümkünse günlük olarak fırçalamak gerekmektedir.
 • Sürekli olarak banyo yaptırmak Pomeranian Boo cinsi köpeklerin tüylerinin kalitesini azaltacaktır. Bundan dolayı da Pomeranian Boo cinsi köpeklerin ihtiyaç duyduklarında yıkanması gerekmektedir.
 • Köpeğinizin sağlığını mutlaka veteriner yardımı ile yakından takip etmeniz gerekmektedir. Özellikle Pomeranian ırkının sağlık sorunlarını yakın takip etmeniz halinde erken teşhis sağlanacaktır.
 • Uzun yürüyüşlerin yanı sıra kapalı oyun zamanlarını aksatmamanız önemlidir. Farklı oyuncaklarla farklı oyunlar oynamayı seven bu ırk, oldukça hareketlidir.
 • Köpeğinizin ihtiyacı olan vitamin, mineral ya da protein açısından zengin olan kuru mamalar tercih etmeniz gerekmektedir.
 • Yaz aylarında Pomeranian’ın bakımına ekstra dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle yalnızca gölgeli bölgelerde yürüyüş yapılması gerekmektedir. Uzun süre güneş altında kalınmamasına dikkat etmek gerekmektedir.
 • Kış aylarında köpeğinize sık sık banyo yaptırmamanız gerekmektedir. 3 haftada bir banyo yaptırmanız yeterli olacaktır. Köpeğin cildinin kurumasına karşı savunmasız kalmaması için köpeğiniz için uygun ve veteriner onaylı kremler kullanabilirsiniz.
 • Soğuk havalar özellikle tüylerde azalmaya da yol açabilir.
 • Köpeğinizi yıkarken özel şampuanlardan faydalanmanız gerekmektedir. Talimatlara uygun olarak köpeğinizi yıkamanız gerekmektedir. Ardından havlu ve mümkünse kurutma makinesi ile kurutabilirsiniz.
 • Pomeranian üzerinde kullanılacak olan en yi tarak çeşidi ise iki seviyeli olan çelik taraklardır. Buna alternatif olarak çelik tarak ya da yüz tarağı kullanılabilir.
 • Özellikle ev temizliğinde kullandığınız çamaşır sularını daha sonra iyice durulamanız köpeğinizin sağlığı için önemlidir.
 • Pomeranian Boo cinsi köpeklerin diş bakımı diğer ırklardan daha önemlidir. Bundan dolayı da her gün düzenli olarak sahipleri tarafından Pomeranian Boo cinsi köpeklerin dişleri fırçalanmalıdır. Her gün yapamayan ve yoğun olan sahiplerin ise haftada en az 4 ya da 5 defa dişleri fırçalaması gerekmektedir.
 • Pomeranian Boo cinsi köpekler oldukça sık ve bol tüylü bir köpek cinsidir. Bundan dolayı da özellikle sıcak yaz aylarında sık sık bitlenme ve kene kapma riski vardır. Bu sebeple de Pomeranian Boo cinsi köpeklerin aylık olarak pire ve kene önleyici uygulamalar ile köpeklerini koruması gerekmektedir.
 • Pomeranian Boo ırkı derin kapta mamasını yiyemez. Bundan dolayı da derin değil ama geniş kaplar tercih edilmelidir. Bunun dışında Pomeranian Boo ırkı köpeklerin mamaları ve suları porselen kaplara konulmalıdır.
 • Tasma ve göğüs tasması için dikkatli olmak ve köpeğin boynuna tam oturması da oldukça önemlidir.
 • Pomeranian Boo ırkı köpeklerin kemikleri oldukça hassas ve tüyleri de oldukça kibardır. Bundan dolayı da kucağa alınırken ya da severken dikkatli olmak, sert davranmamak gerekmektedir. Uyurken ayrı ayrı uyumak gerekir. Yanlış hareketler köpeğe zarar gelmesine yol açabilir.
 • Gerekli olan bakımın bir diğer parçası ise Pomeranian Boo için uygun oyuncaklar olmaktadır. Oyuncaklar, köpeğin dişlerini rahatlatmaktadır. Bundan dolayı da özellikle evde tek kaldığı dönemlerde bağımsız oyun yeteneği geliştirmesine uygun olan oyuncaklar alınmalıdır.

Beslenmesi

Pomeranian’in Beslenmesi oldukça önemlidir. Doğru ve kaliteli mamalarla beslenmesi ve sağlıklı olması özellikle enerjik olması ve tüylerin rengi, dökülmemesi ve kalitesiyle kendini belli eder. Yavru Pomeranian Boo cinsi köpekler, günlük olarak 28 gram mama tüketmelidir. İlk bir ay boyunca Pomeranian Boo cinsi büyüyene kadar mamada değişiklik yapılmamalıdır. Ani olarak verilen farklı marka mamalar, sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Bundan dolayı da mama konusunda dikkatli olmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra besin alerjisi gibi unsurlara karşı tetikte olmak gerekmektedir. En sağlıklı ve kaliteli mamayı bulmak için birkaç deneme yapmak en sağlıklısı olacaktır.

 • Pomeranian Boo cinsi köpeklerin mama kabı seçimi de diğer cinslerden daha farklı olmalıdır. Her mama kabı aynı özellikte değildir. Pomeranian Boo cinsi köpekler çok derin kaplardan yemek yiyemez. Bundan dolayı da Pomeranian Boo cinsi köpekler için 1,5 ve 2,5 cm aralığında olmalıdır.
 • Pomeranian Boo cinsi köpekler için mama kabı oldukça derin olursa, Pomeranian Boo köpekler başını uzatarak yemek yemek durumunda kalır. Bundan dolayı da zorluk yaşar.
 • Bunun yanı sıra Pomeranian Boo cinsi köpekler için en önemli mama kabı alışkanlığı ise porselen tabaklarda yemek yemesi olmaktadır. Normal mama kapları, ya da plastik mama kapları Pomeranian Boo ırkı köpekler için alerjik özelliklere yol açabilir. Bunun yanı sıra ağzının çevresindeki tüylerde leke oluşmasına da sebep olabilmektedir. Bundan dolayı da hem su hem de besin için seramik ya da paslanmak çelikten yapılmış olan mama kapları tercih edilmelidir.

Büyüme evresinde olan yavrular ise yetişkinlerde olduğu gibi beslenme ihtiyacı duymamaktadır. Bu noktada kilolarına göre kalori almaları gerekmektedir. Bunun için ise 500 grama 55 kalori olacak şekilde besin verilmesi gerekmektedir. Bu noktada iki haftada bir köpeğin kilosu kontrol edilmeli ve buna göre mama miktarları ayarlanmalıdır. Bunun için önerilen miktarlar aşağıdaki gibi olmaktadır:

 • 500 gr için mama kabının dörtte biri dolmalıdır,
 • 1500 gr için her gün ½ mama kabı,
 • 2300 gr için her gün 1 mama kabı,
 • 2700 gr için her gün 1,5 yada 2 mama kabı besin verilmesi önerilmektedir.

Bunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken en önemli unsur mamalarda yaş mama ve kuru mamanın farklı bulunmaktadır. Bundan dolayı da marka seçimi yaparak dikkatli olmak oldukça önem teşkil etmektedir. Pomeranian köpeklere 6 aya kadar günde 3 ve 4 defa öğün verilmesi gerekmektedir. Bu köpek ırkının midesi oldukça küçüktür. Bundan dolayı da mamalar küçük tanelerden oluşmalıdır. Her köpek kendine özgü özelliklere sahiptir. Bundan dolayı da köpeği beslerken, köpeğin özelliklerine dikkat etmek ve sahibin sağ duyusunu kullanmak oldukça önemlidir. Köpek mamaları seçerken kuru mama, köpeklerin temel maması olmalıdır. Sürekli yaş mama vermek köpek için uzun vadede zararlı olsa da arada verilebilir. Bunun yanı sıra veteriner görüşlerini de almanız bu aşamada önem teşkil etmektedir. Ödül mamaları ya da farklı mama alışkanlıkları için en doğru öneriyi veterinere sormanız gerekmektedir.

Satılık Pomeranian

Satılık Pomeranian

Satılık pomeranian almak için en doğru ve güvenilir adres! Firmamız, özenle yetiştirmiş olduğu pomeranianları, en uygun fiyatlarla müşterisine sunan ve bu alanda kendisini geliştirmiş en başarılı firmaların başında gelmektedir. Hem gerekli danışmanlık hizmetlerini alabileceğiniz hem de en uygun fiyatlarla satılık pomerainları bulabileceğiniz tek ve güvenilir adres!

Satılık Pomeranian Boo Yavrusu Fiyatları, İlanları Ücretsiz Sahiplendirme

Sitemiz üzerinden rahatlıkla satılık pomeranian’lara ulaşabileceğiniz gibi aynı zamanda detaylı fiyatları ve sahiplendirme ilanlarına da ulaşabilmeniz mümkündür. Uygun fiyatlarla müşterilerimize sağladığımız satılık pomeranian’lar için aynı zamanda alanında uzman olan ekibimizden de ücretsiz destek alabilirsiniz.

Pomerian Boo Özellikleri

Oldukça hassas ve tatlı olan bu köpeğin gerçek olduğuna inanamayan pek çok insan var. Pomeranian köpekleri özellik bakımından oldukça ufak fakat tüy bakımından da bir o kadar fazla olan bir köpek ırkıdır. Özellikleri bakımından oldukça hassas olan ve fazlaca dikkat edilmesi gereken bu köpeğin bakımı da ciddi anlamda ihtimam gerektirir. Genellikle yüz tipleri ufak bir tilki simasını andırsa da türlerine göre yüz tipleri de çeşitlilik gösterebilmektedir. Pek çok kişinin oyuncak bebek yüz ifadesine benzetmiş olduğu bu köpek türleri, tüylerinin yumuşaklığı açısından da diğer köpek türlerine nazaran daha yumuşak bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda sırt bölgelerinden hafifçe öne doğru kıvrılan kuyrukları da mevcuttur. Kilo ve boyu şöyledir:

 • Boyu Erkekte 18 – 30 cm,
 • Boy Dişide 18 – 30 cm,
 • Kilo Erkekte 1 – 3 Kg,
 • Kilo Dişide 1 – 3 Kg’dir.

Pomerian Boo Renkleri

Bu köpek çeşidinin genel renk tonu kahverengidir. Kürkleri tek renkte olabilmektedir. Ancak bazı çeşitlerinde ise açıklı koyulu renklere rastlamak da mümkündür. Bu renklerin yanı sıra turuncu, siyah ve beyaz renklerine de rastlamak mümkündür. Fakat bu köpek çeşitlerinde çok nadir de olsa iki farklı renkte olanlarına rastlamak mümkündür. Dilediğiniz renkteki satılık pomerianları hizmetinize sunan firmamızdan daha detaylıca bilgi alabilmeniz mümkündür.

Pomerian Boo Türkiye

Şirinliği ile pek çok kişinin kalbini anında kazanan bu köpekler, çok sevilen ve en fazla tercih edilen bir köpek türüdür. Türkiye’de fazla yaygın olmasa da firmamız sayesinde adını ve kendisini oldukça duyuran pomerianlar, sevimliliği ile kalpleri fethetmeye başlamıştır. Ülkemizde yasal olarak satılık pomerianları, müşteri ile buluşturan firmamız sadece köpekleri satış aşamasında değil aynı zamanda diğer tüm aşamalarda da müşterilerinin yanındadır.

Pomerian Boo Öğrenme Özellikleri

Oldukça akıllı ve sevimli olan bu köpekler, kendilerine öğretilen eğitimleri hızlı bir şekilde öğrenme ve sürece çabuk bir şekilde adapte olma eğilimi gösterirler. Her verilen eğitimi kolayca benimseyebilen bu köpek türleri, diğer köpek türleri ile kıyaslandığında da öğrenme açısından oldukça ideal seviyededirler. Pomerianlar için aslında öğrenmek tam anlamı ile bir hobidir.

Pomerian Boo Türü Çok Havlar Mı?

Özellikle yabancılara karşı tamamen savunma halinde olan bu sevimli köpekler, yabancı olarak gördükleri kişilere karşı sürekli havlayabilmektedir. Ancak bu durumun en önemli sebebi yabancıları hem kendisi için hem de sahipleri için bir tehdit olarak algılamalarıdır. Henüz yavru iken farklı hayvanlar ile büyüyen bu köpekler bu durum açısından herhangi bir sorun yaşamamaktadır. Ancak biraz büyüdükten sonra bile ortamdaki diğer canlılara karşı fazlaca savunmacı ve tetikte olabilmektelerdir. Bu yüzden bu konu hakkında kişilerin dikkatli olması gerekir. Ayrıca pomerianlar, tüm diğer küçük türde olan köpekler gibi başka bir köpek gördüklerinde çok fazla havlayabilirler. Bu yüzden böyle bir durumla karşılayan kişilerin pomerian türünde olan köpeklerine diğer büyük köpekler varken daha fazla dikkat etmeleri gerekir. Bu durumun en önemli sebeplerinden diğer bir tanesi de pomerianların kendilerini büyük köpekmiş gibi görmeleridir. Bu yüzden her zaman savunmaya hazır kişiliklerinden dolayı sık sık farklı köpek görünce havlarlar.

Pomerianlar Bekçi Köpeği Olarak Uygun Mudur?

Yabancılara karşı sürekli bir havlama eğilimi gösteren bu hayvanlar bekçi köpeği olmak için oldukça uygundur. Ancak yapıları gereği oldukça hassas olan bu türün, ev dışında tutulması asla önerilmemektedir. Yapıları gereği sağlığı kısa sürede bozulabilen bu köpeklerin dışarı koşulları için uygun olmadığını söylemek gerekir. Yabancılara karşı havlayan bu köpeğin, eğer apartman içinde yaşıyorsanız mutlaka eğitimini vermeniz gerekir. Aksi takdirde fazla gürültüden dolayı istenmeyen komşu durumuna düşmeniz olasıdır. Çünkü bu köpekler kapı zillerine dahi havlama eğilimi gösterebilirler. Oldukça akıllı olan bu köpekler verilen her eğitimi kolayca aldıklarından havlama konusunda da başarılı olacakları kesindir.

Pomerian Boo’lar Söz Dinler Mi?

Yapıları gereği oldukça savunmacı olan bu tür köpeklerin eğitimi yapılırken mutlaka sahiplerinin kim olduğu öğretilmelidir. Sahiplerinin kim olduğunu tam olarak anlamayan bu köpekler, itaat etme eğilimi de göstermezler. O yüzden ilk başta sahibini iyi bir şekilde benimseyen bu tür köpekler sonrasında kendilerine verilen her türlü talimatları sorgusuz sualsiz yapacaklardır.

Pomerian Boo’lar Isırır Mı?

İçgüdüsel olarak ısırma eğilimi gösteren bu türler, kesinlikle ufak yaşta olan çocuklarla tek başlarına bırakılmamalıdırlar. Bu tip köpeklerin küçük yaştaki çocuklarla arası pek iyi olmadığı için saldırma durumları da mevcuttur.

Pomerian Boo Yemek Seçimi

Yemek seçimi konusunda oldukça duyarlı olan bu köpekler, verilen her yemeği yiyemezler. Ayrıca bu köpeklere yemek verilirken oldukça dikkatli olunması gerekir. Yapısı gereği oldukça hassas olan bu tür, kendisine uygun olmayan bir yemek yediğinde halsizlik, kusma veya alerji eğilimi gösterebilmektedir. Bu yüzden yemek durumu hakkında da detaylı bir bilgi alınması şarttır.

 

 

Pomerian Boo Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu tip köpek türlerinde sıklıkla fırçalanma durumu mevcuttur. Yoğun bir tüy örgüsüne sahip olan bu türler, her daim fırçalanma ihtiyacı hissederler. Alt kürkleri yılda bir ya da iki kez yoğun olarak dökülmektedir. Bu köpekler sadece gerektiği zaman özel köpek şampuanı ile yıkanmalıdırlar. Fakat göz çevresi ve kulakları düzenli olarak temizlenmelidir. Özellikle göz çevresinin temizliğinde hassasiyet gösterilmesi gerekir. Bunun en önemli sebebi akıntı yolu ile bu tip köpeklerin gözlerinin kapanma ya da iltihap kapma durumunun oldukça yaygın olmasıdır. Bu köpeklerin ömürleri diğer köpeklere kıyasla oldukça uzundur. İyi bakılırsa eğer 15 yıl kadar yaşayabilmektedirler.

Pomerian Boo Fiyatları

Uygun fiyatlarla müşterilerimize satışını yapmış olduğumuz bu köpek türleri, oldukça yaygın olarak tercih edilen ve sahiplerine tam anlamı ile sadık olan köpeklerdir. Sitemiz üzerinden satılık pomerian boo’lara ait listeleri görüntüleyebilir ve satılık pomerian fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Her açıdan sizleri tamamlayacak olan bu sevimli canlılara uygun fiyatlarla ve uygun ödeme koşulları ile firmamızdan ulaşmanız mümkündür. Firmamızın yapmış olduğu tüm satılık pomerian satışları, yasal olarak yapılmakta ve satış sonrasında dahi tüm müşterilerimize danışmanlık hizmeti vererek onların yanında olmaktayız. Firmamıza ait resmi internet sitesi üzerinden satılık pomerian boo türlerini inceleyebilir ve her türlü soru, çözüm ve öneri gibi düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Tam anlamı ile asil bir ırk olan ve Kraliçe Victoria’nın dahi gözdesi olan nadir bu köpek türüne tamamen uygun fiyatlarla ve herhangi bir sorunla karşılaşmadan sahip olabilirsiniz.

Satılık Boo

Satılık Boo 

Ülkemizde sadece ehli yerlerde bulunan satılık pomeranian boolar, oldukça narin ve hassas yapıya sahip olan canlılardır. Satılmasının yanı sıra pek çok farklı noktada sahiplendirilen bu köpek türleri bakımları açısından oldukça ehemmiyet gerektiren bir yapıya sahiptirler. Ülkemizde sadece birkaç noktadan temin edilebilecek olan pomeranian boolar için aynı zamanda firmamız üzerinden de ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilmeniz mümkündür. Pomeranian satın almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta ise satın alacakları bu köpek türü için oldukça dikkatli olmaları ve sadece güvenilir yerden satın alma işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektiğidir. Bu konuda oldukça deneyimli olan firmamız, uzman ekibi ile sağlıklı köpek satışlarını gerçekleştiren ülkemizdeki sayılı firmalardan bir tanesidir 

Satılık Pomeranian Boo Yavrusu Fiyatları 

Satılık pomeranian boolara ulaşmak isteyen pek çok kişi bu hayvanların oldukça nadir bir tür olmasından dolayı oldukça zor durumlarla karşılaşabilmektedir. Bu durumların başında gelen kaçak hayvanların ülkeye getirilmesi ve yüksek fiyatlardan sunulması oldukça yaygın olarak görülen bir durumdur. Bu yüzden sadece güvenilir hayvan satışı yapa noktalardan alınması gereken pomeranian boolar, aynı zamanda oldukça dikkat edilmesi gereken narin hayvan grupları içinde yer almaktadır. Bu yüzden satışı yapılan bu hayvanlar için uzmanlık gerektiren bir danışmanlığında olması gerekmektedir. Firmamız satışını yapmış olduğu boolar için aynı zamanda köpek sahiplerine ücretsiz danışmanlık hizmeti de sağlamaktadır. 

Pomerian Boo Türü Nedir? 

Genel itibariyle bir tilkiyi andıran simasıyla oldukça sevimli ancak bir o kadar da hassas olan bu türler, fizyolojik durumları açısından oldukça narin canlılardır. Genel itibariyle Amerikan kökenli olarak dünyada tanınsa da aslında bu köpek türleri, yarı olarak da Alman ırkına aittir.  

Boo Özellikleri Nelerdir? 

Oldukça hassas ve narin bir yapıya sahip olan bu köpekler, ciddi anlamda bakım gerektiren hayvanlardır. Vücutlarındaki fizyolojik zayıflık sebebi ile dikkatli bakıma ihtiyaç duyan bu hayvanlar için hazırlanmış özel bakım ürünleri ile genel bakımının yapılması gerekmektedir. Her açıdan oldukça önem verilmesi gereken Boo’lar, aynı zamanda diğer köpek türlerine nazaran daha ayrıcalıklı bir diyet menüsüne sahiptirler. Uygun beslenmesi sağlanmayan ya da kendisine dokunan yiyecekleri tükettiklerinde Boo’ların vücut yapıları alerjeni bir yapı göstermeye başlar. Bu da köpeğin sonraki yaşamında oldukça zorlanmasına neden olacaktır. Bu yüzden her anlamda booların bakımına dikkat edilmesi gerekir.  

Boo Fiziksel Özellikleri Nelerdir? 

Ufak ve minyon bir yapıya sahip olan Boo’lar, tatlı oldukları kadar oldukça hassastırlar da. Bu yüzden son derece iyi bir şekilde bakılması gereken bu hayvanların, fiziksel özellikleri diğer cins köpeklere kıyasla oldukça zayıftır. Yüz tipleri genel anlamda tilki ile benzerlik gösterse de aslında tüyleri diğer cins köpeklerine nazaran daha yumuşak bir dokuya sahiptir. Aynı zamanda Boo’ların tüyleri genel protein yapısı itibariyle oldukça kolay dökülebilmektedir. Bu yüzden çok fazla tüy kaybının yaşanmaması için uzmanların tavsiye ettiği tüy bakımı ve yıkama uygulamalarının yapılması gerekir. Boo’lar genel yapı itibariyle zaten ufak köpekler oldukları için boy ve kiloları da bu durumla orantılı olmaktadır. Buna göre Boo’ların dişilere ve erkeklere göre değişen boy ve kilo ölçüleri şu şekildedir. 

 • Boyu Erkekte 18 cm – 30 cm, 

 • Kilo Erkekte 1kg – 3 kg, 

 • Boy Dişide 18 cm – 30 cm, 

 • Kilo Dişide 1 kg – 3 kg’dir. 

Boo Renk Türleri 

Genel olarak açık kahve ve koyu kahve arasında bir renge sahip olan bu köpek türlerinin aynı zamanda farklı renk türlerine de rastlamak mümkündür. Dünya üzerinden genellikle boo hayvan grubunda kahve tonları hâkim olsa da bu köpek türleri için farklı renk oranlarına rastlanmaktadır. Boo cinsi köpeklerin tüm dünya genelinde sahip olduğu bilinen renk türleri şunlardır; 

 • Yaygın olarak açık kahve ve koyu kahve, 

 • Turuncu, 

 • Beyaz, 

 • Siyah, 

 • Ender olarak da gri, 

Renklerde bu köpek türüne rastlamak mümkündür. Ülkemizde yaygın olan Boo çeşidi, kahverengi olan Boo’lardır. Fakat yurt dışından talep edilme durumuna göre farklı renk tonlarında Boo’ların satış için getirilmesi mümkündür. 

Boo Bilişsel Kapasite Özellikleri 

Oldukça zeki olan ve her verilen bilgiyi tamamen alma eğiliminde olan Boo’lar, sahiplerinin vermiş olduğu eğitimi hemen alabilmektedir. Bu yüzden eğitme açısından hiç zorlanılmayacak olan bu köpek türleri, diğer cinslere kıyasla oldukça zeki hayvanlardır. Aynı zamanda ortama çabuk adapte olabilme özelliğine sahip olan Boo’ların bilişsel seviyeleri oldukça yüksektir. Sadece 1 hafta içerisinde oldukça fazla bir donanıma sahip olabilecek olan bu türlerin, sahiplerinin bilinçli bir eğitim düzeyine sahip olması, onların hayatını daha da kolaylaştıracak olan en önemli ayrıntıdır. Öğrenmeyi tamamen hobi haline getiren bu canlılara yapılacak en iyi şey verecekleri eğitimin bilinçli olarak verilmesidir. Boo cinsi köpeklerde bilişsel açıdan herhangi bir sorun olmadığı için işin en büyük kısmı sahiplerine yani eğitmenlerine düşer. Boo’lar eğitilirken sahiplerinin dikkat etmesi gereken diğer bir husus da bu köpeklerin sahiplerini ne kadar erken tanırlarsa o kadar kolay adapte olup itaat edecekleri durumudur. Bu yüzden erken yaşlarda Boo’ların sahipleriyle tanışması ve kaynaşması hem sahiplerinin hem de bu canlıların hayatını oldukça kolaylaştıracaktır. 

Boo Türü Köpekler Neden Çok Fazla Havlar? 

Boo türünde olan köpeklerin fazlaca havlama sebepleri, tamamen iç güdü itibariyle yapmış oldukları bir davranıştır. Bunun sebebi fizyolojik açıdan oldukça zayıf olan bu köpeklerin kendilerini korumak için bir savunma mekanizması geliştirmeleri gerektiği durumudur. Oldukça yüksek tonajlı bir sese sahip olan Boo’lar, savunma ihtiyaçlarını havlayarak gidermeye çalışırlar. Aynı zamanda yabancılara karşı da algı seviyeleri en yüksek seviyede olan bu köpeklerin, herhangi bir yabancı gördüklerinde havlamaları tamamen kendilerini koruma amaçlı yaptıkları bir davranıştır. Sadece yabancılara değil çevreden gelen her türlü bilişsel ya da çevresel uyarana karşı tepki veren Boo’lar, kapı zili çaldığında dahi havlayabilmektedir. Bu yüzden bu köpek türleri için yapılacak olan en uygun davranış, onları erken yaştan itibaren eğitmeye başlayarak her türlü uyaranı tehdit olarak algılamalarına engel olmaktır. 

 

Pomerian Boo Yaralama Davranışında Bulunur Mu? 

Dışarıdan bakıldığında aslında oldukça hassas bir yapıya ve sakin bir duruşa sahip olan bu köpek türleri aslında bazı durumlarda tehditkâr olabilmektedir. Minyon yapıları itibariyle fazla zarar veremeyen bu köpek türleri için tehdit oluşturacak olan grup ufak yaş gurubunda bulunan çocuklardır. Bu yüzden özellikle 6 yaşın altında bulunan ya da hala aylık olan çocukların Boo köpek türleri ile asla yalnız bırakılmaması gerekir. Bunun dışında herhangi bir zararı bulunmayan Boo’ların eğitimi eğer sahipleri tarafından düzgün bir şekilde verilirse her yabancıyı tehdit olarak algılamayacağı için mevcut risk faktörü de ortadan kalkacaktır. 

Boo Yemek Diyeti 

Vücut yapısı ve mide yapısı olarak oldukça hassas olan bu canlıların, yemekleri de diğer köpeklerden ayrılmaktadır. Bunun en önemli sebebi her yiyeceğin Boo mide yapısına uygun olmaması durumudur. Kendi fizyolojik özelliklerine uygun olarak beslenmeyen bu köpeklerin uzun vadede oldukça problem yaşamaları oldukça muhtemeldir. Özellikle bazı yemek türlerine ekstra hassasiyet gösteren Boo’lar için bir uzman yardımı ile uygun bir diyet listesi hazırlanmalı ve verilen listenin dışına çıkılmaması gerekir. Aksi takdirde uzun vadede mide yaraları, kaşınmalar ve alerji durumları bu köpek türlerinde görülmeye başlanacaktır. Boo yemek diyeti için müşterilerimizin firmamız üzerinden ücretsiz uzman görüşü alabilmeleri mümkündür. 

Pomeranian Boo

Pomeranian Boo

Pomeranian Boo, köpek türü Dünya’da en özel olarak yetiştirilen ve ilgiye ihtiyaç duyan köpek türlerinden birisi olarak bilinmektedir. Oldukça hassas bir yapıya sahip olan bu köpekler, gerek yapıları gereği olsun gerekse bakım özellikleri olsun en fazla tercih edilen ve dostlukları diğer hayvanlara nazaran daha içten olan bir türdür.  

Pomeranian Boo Özellikleri

Görünüşü itibariyle oldukça tatlı olan bu köpekler, yapı gereği de bir o kadar hassas varlıklardır. Tam anlamıyla özel bir bakım gerektiren bu hayvanlar, ülkemizde de nadir olarak bulunmakta ve sadece ehli hayvan satışı yapan yerlerde satılmaktadır. Düzgün bakılmadığı takdirde oldukça sorun yaşayan bu hayvanlar aynı zamanda bakımı düzgün olmadığında da pek çok şekilde rahatsızlanabilmektedirler. Yüz siması olarak tilki familyasını andırsa da kendisine özgü ağır ve diş yapısı olan bu köpekler, uzaktan bakıldığında tam anlamıyla bir prenses havası estirir. 

Pomeranian Boo Fiziksel Özellikleri

Yüz ve diş yapıları itibariyle minyon bir tür olan bu köpekler oldukça nazik köpek türlerinden bir tanesidir. Buna göre Pomeranian Boo’nun fiziksel özelliklerini şu şekilde tanımlamamız mümkündür. Erkek pomerian boo’ların fiziksel özellikleri; 

 • Boyu Erkekte 18 – 30 cm, 

 • Kilo Erkekte 1 – 3 Kg, 

Dişi pomerian boo’ların fiziksel özellikler; 

• Boy Dişide 18 – 30 cm, 

• Kilo Dişide 1 – 3 Kg’dir. 

Pomerian Boo’lar ayrıca renkleri açısından da oldukça farklılık göstermektedir. 

Pomerian Boo Renkleri 

Yapı ve görünüş itibariyle oldukça farklı bir tür olan Pomerian Boo’lar, renkleri açısından da birbirleriyle oldukça farklılık göstermektedir. Genel popülasyon itibariyle bu köpek çeşidinin renk tonu kahverengidir. Buna ilave olarak kürkleri genellikle tek renkte olmaktadır. Ancak bazı istisna gruplar düşünüldüğünde bu türdeki hayvanların farklı yapıda kürke sahip olması da muhtemel bir durumdur. Yaygın olarak görülebilecek olan pomerian boo renkleri ise şunlardır; 

 • Turuncu, 

 • Kahverengi, 

 • Siyah, 

 • Beyaz, 

Renklerdeki türlere de rastlamak mümkündür. Ülkemizde sadece belirli başlı yerlerde satışı yapılan bu hayvanların genel olarak yurt dışından getirildiği düşünülürse, uygun koşullar sağlanarak farklı renklerde bir pomerian boo elde etmek mümkün olacaktır. 

Pomerian Boo Öğrenme Yapısı 

Diğer türlere kıyasla oldukça kolay bir şekilde öğrenen ve öğrendiklerini anında uygulamaya koyan pomerian boo’lar oldukça hızlı eğitim alma ihtiyacı duyarlar. Kendilerine öğretilenleri hızlı bir şekilde öğrenme ve sürece çabuk bir şekilde adapte olma eğilimi sağlayan bu köpekler, hiç zorlanmadan tüm verilen eğitimleri benimserler. Pomerian Boo’ların sonsuz bir öğrenme istekleri olduğu düşünülürse, diğer köpek türleri ile kıyaslandığında da öğrenme açısından oldukça yüksek seviyededirler. Pek çok farklı kanalda bu köpe ile ilgili araştırma yapıldığında karşılaşılacak olan şey bu hayvanların tam anlamıyla yüksek derecede bilişsel kapasitelerinin olduğu durumudur. Zekâ seviyesi ve bilişsel kapasitesi bu denli yüksek olan hayvanların beyin yapıları ve öğrenme kanalları da diğer köpek türlerine göre oldukça fazla gelişmiştir. Bu yüzden bu köpekler için öğrenmek ve eğitim almak tam anlamıyla bir hobi işidir. Eğitimcisini fazla yormadan kavrama becerisine sahip olan pomerian boolar, 1 hafta içerisinde onlarca komut ve oyun öğrenebilmektedir. 

Pomerian Boo Köpek Türü Neden Çok Havlar? 

Pomerian Boo köpek türleri, yapısı gereği oldukça nazik ve narin hayvanlardır. Ancak bu köpekler aynı zamanda yabancılara karşı da tam anlamıyla savunmacı bir kimliğe sahiptirler. Dışarıdan bakıldığında oldukça sakin duran bu hayvanlar, ortama gelen yabancı birisi ya da varlık yüzünden oldukça telaşa kapılabilir ve saldırma eğilimi gösterebilirler. Özellikle bina içerisinde yaşayan kişiler için oldukça zor ola pomerian boolar, ailedeki tüm bireylere alışana kadar sahiplerine oldukça zor anlar yaşayacaklardır. Poemerian booların bu denli savunmacı olmasını en önemli sebebi, fiziksel yetersizliklerinden kaynaklanmaktadır. Diğer köpeklere nazaran daha hassas bir yapıya sahip olan bu hayvanlar, fiziksel güç elde edemedikleri için güçlerini tehdit olarak algıladıkları kişilere ya da diğer hayvanlara ses olarak göstermeye çalışırlar. Dışarıdan bakıldığında tamamen savunma odaklı olan bu hayvanların aslında yapmış olduğu davranış tamamen iç güdüsel olarak yapılan bir davranıştır. 

Pomerian Boo’lar Evde Tek Bırakılınca Havlar Mı? 

Binada yaşayan ya da kişi sayısı oldukça çok olan bir hanede bakılan pomerian boolar için endişe duyulan diğer bir konu ise bu köpeklerin yalnız kalmaları durumunda çok havlayıp havlamayacaklarıdır. Aslında bu durum sadece bu köpek türüne ait olan bir durumu değildir. Köpekler doğası gereği sürü ile takılan türlerdir. Bu onların hayatta kalabilmeleri adına oldukça önemli olan bir durumdur. Siz bir köpeği alıp beslemeye başladığınızda bu hayvan sizi kendi sürüsünden olarak görecek ve siz çevrede olduğunuz müddetçe kendisini güvende hissedecektir. Ancak siz evde yokken yalnız kalan hayvanlar tamamen kendilerini bir tehlike altında hissederler ve buna doğal olarak havlama tepkisi verirler. Bu havlamaların amacı bir anlamda sizi çağırmaktır. Fiziksel yapısı bakımından oldukça dezavantajlı olan pomerian boolaerın sahip olduğu tek avantajları sesleridir. Bu yüzden siz evde olmadığınızda eğer düzgün eğitim veremediyseniz bu hayvanlar anında havlamaya başlayacaktır. 

Pomerianlar Bekçi Köpeği Açısından Uygun Mudur? 

Her ne kadar fiziksel özellikleri oldukça zayıf olsa da ses özellikleri açısından oldukça yankı uyandırıcı olan bu köpekler aslında tam anlamıyla bekçi köpeği niteliği taşır. Özellikle yabancı olarak algıladığı kişilere ya da hayvanlara karşı tam anlamıyla savunmacı olan pomerianlar, kapı zillerine dahi oldukça büyük tepki verebilirler. Bu açıdan bakıldığına oldukça avantajlı olarak gözükse de pomerianlar dışarıda bakılmaya alışkın olan türler değildir. Tam anlamıyla özel ve hassas bir bakım isteyen bu köpekler, mutlaka evin içerisinde muhafaza edilmeli ve korunmalıdır.  

Pomerian Boo’lar Sahiplerinin Sözünü Dinler Mi? 

Uygun eğitimi alan ve sahibinin öğrettiklerini uygulayan pomerianlar, mutlaka sizin sözünüzü dinleyecektir. Her ne kadar yapıları gereği savunmacı olsalar da bu köpekler, en erken vakitte sahiplerinin kim olduğunu öğrenmek zorundalardır. Sahiplerini tanıyan ve ona yönelik hareket eden bu hayvanların söz dinlememe gibi bir aykırılıkları bulunmayacaktır. 

Pomerian Boo’lar Isırır Mı? 

Yapı gereği hırçın olan ve ısırma eğilimine sahip olan bu köpekler, fazla tahrik edilmediği sürece bu eğilimlerini gerçekleştirmezler. Ancak küçük yaştaki çocukları yabancı olarak algılayacaklarından dolayı pomerian boolar, ufak yaştaki çocuklara saldırma eğiliminde bulunabilirler. Bu yüzden kişilerin oldukça dikkatli olması gerekmektedir. 

Pomerian Boo Yemek Seçimi 

Hassas bir bünyeye sahip oldukları için her yemeği kolayca yiyemeyen bu köpekler, aynı zamanda yemeklerden alerji kapma eğilimine de sahiptirler. Bu yüzden her yemeğin kolayca verilmemesi gerekmektedir. Pomerian sahibi olan kişiler, yemek seçimleri yaparken, bu hayvanların kendisine uygun bir yemek türü seçmek için detaylı bir araştırma yapmak durumundadırlar. Aksi takdirde kendisine uygun olmayan bir şey yediğinde bu hayvanlarda halsizlik, kusma veya alerji eğilimi gibi durumlar ortaya çıkmaktadır.  

 Pomerian Boo’lar Kaç Yaşına Kadar Yaşar? 

Oldukça hassas yapıda olan ve fiziksel bakım açısından duyarlı olan bu köpekler, uygun bakım sağlandığında yaklaşık 15 yaşına kadar yaşayabilmektedir. Bu köpeklerin ömürleri diğer köpek türlerine göre daha uzundur. 

YUKARI -->