ARAMA

SATILIK MORKİE İLANLARI

Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Morkie Mini Boy Yavrular

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Morkie Sevimli Mix Irk Yavrular

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Morkie Sevimli Mini Boy Yavrular

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

Morki mini ırk yavrumuz

Görüşülür
Dişi ve Erkek, 2 Aylık

MORKİE

Görüşülür
/ 1

SATILIK Morkie

Fotoğraflar Morkie ırkına ait temsili yetişkin görselleridir.
Morkie Irk Özellikleri

Morkie Cinsi

Morkie neşeli, cesur, zeki ve sevecen bir köpektir. Maltese ile Yorkshire cinslerinin karışımında genellikle sevecen ve tatlı bir ruh haliyle ailesine değer veren neşeli ve oyunsever köpek yavruları doğar. Morkie şekerleme uykusu için kanepede kıvrılmayı ve oyun oynamayı çok sever ve insanların da kendisine yakın davranmasını ister. Aynı zamanda Yorktese olarak da bilinen Morkieler, Yorkshire Terrier ile Maltese cinslerinin kırmasıdır.

Morkie Eğitimi

Morkie erken çağlarında sosyalleştirilmelidir. Morkieler biraz inatçı olabilir, dolayısıyla hem kibar hem de kararlı ve sabırlı bir eğitimci tarafından eğitilmelidir. Bazı Morkieler’in evcilleşmesi zor olabileceğinden tuvalet eğitimi için ayrıca özen gösterilmelidir.

Morkie Bakımı

Morkie’nin tüylerinin sertleşmemesi ve birbirine dolaşmaması için günlük olarak taranması gerekir. Gerekli görüldüğünde banyo yaptırılır ve deride olası reaksiyonların önüne geçmek için hafif kıvamlı şampuanların kullanıldığından emin olunmalıdır.

Morkie Karakter Yapısı

Morkie, birlikte büyüdüğü diğer köpeklerle ve köpekten başka evcil hayvanlarla çok iyi geçinir. Eğer çok uzun süre yalnız bırakılırsa Morkie sıkılabilir ve sürekli olarak rahatsız edici bir şekilde havlayabilir. İnsanlarla birlikte vakit geçirmekten çok hoşlanır. Morkie yabancılara karşı şüphe duyar ve yabancı biri olduğunda normal dışı bir ses duyar duymaz aileye bunu bildirir.

YUKARI -->