Toy Poodle
Vogue Pet tarafından eklendi.
  • İlan No: # 2882

Tea Cup Pomeranian Boo

Görüşülür
  • Mikrochip: Takılmış Durumda
  • Parazit Uygulaması: Uygulaması Yapıldı
  • Aşı: Aşısı Yapıldı
İlan şu süre içinde sonlanacak:
  • FAVORİLERE EKLE

Vogue Pet
İstanbul / Bakırköy / Şenlikköy Mah.
Açıklama:

Vogue Pet olarak Türkiye' nin tüm illerine THY Kargo ile gönderim yapmaktayız. Tüm evcil dostlarımız bizimle olduğu süre boyunca düzenli veteriner hekim kontrollerinden geçmektedir. Ayrıca günü gelen aşı ve parazit uygulamaları zamanında yapılmakta olup, sağlıklı bir şekilde yavrularımız teslim edilmektedir.
Yüzlerce aileye dost edindirmeyi başarmış firmamızda, sizleri görmek, bir kahve eşliğinde tüm detayları anlatmak isteriz. Florya' da bulunan yerimizde tüm evcil dostlarımızı görebilirsiniz.
Portföyümüzde bulunan tüm evcil dostlarımızın AB Pasaportları mevcuttur. Ayrıca günü gelen aşıları, iç ve dış parazit uygulamaları eksiksiz yapılmış olup tuvalet eğitimleri verilmiştir. 
Düzenli olarak veteriner hekim kontrolü sağlanan yavrularımız Vogue Pet tarafından sağlık ve Irk Garantisi kapsamındadır. Tüm idrar ve dışkı testlerinden tam not almış yavrularımızın teslimi sırasında tüm evrakları tarafınızla paylaşılacaktır..

IRK ÖZELLİKLERİ

Pomeranian Orta Avrupa’nın Pomeranya bölgesi adını almış olan Spitz cinsi köpektir. Genel olarak süs köpeği olarak ifade edilir. Ortalama yaşam süresi 12 – 16 sene olan Pomeranian cinsi köpekler oldukça tatlı olmasının yanı sıra dışa dönük, zeki ve sosyal olmalarıyla da özellikle ailelerin, çalışan kişilerin ve küçük dairede yaşayan kişiler için uygundur. Pomeranian Boo cinsindeki bu köpek, Polonya ve Almanya arasında bulunan Pomeranya adındaki bölgeden ismini almaktadır. Oldukça sempatik ve arkadaş canlısı olan bu köpeklerin arası hem diğer canlılarla hem de çocuklarla oldukça iyidir. Görüntüsü oldukça peluşu andıran Pomeranian Boo cinsi köpekler, uzun tüylere sahiptir. Karakter olarak en sevecen köpek cinslerinden biri olan Pomeranian Boo köpeklerin bakımı konusunda mutlaka bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Özellikle tüylerinin uzun olması sebebiyle özel mamalar ve bakım rutinleri geliştirilmelidir. Köpek bakmak başlı başına bir sorumluluk olduğu için köpek bakmaya karar vermeden önce mutlaka bilgi sahibi olmak ve her detay hakkında bilgi edinmek gerekmektedir.

Temel Özellikleri

Pomeranian’ın belirgin özellikleri arasında en çok ön plana çıkan elbette sevecenlikleri ve arkadaş canlısı olmaları gelmektedir. Bol tüylü bir ırk olan Pomeranian Boo köpek cinslerinin yüz görünümleri birbirinden farklıdır. Pomeranian köpek cinslerinde yüz yapıları oldukça değişkendir. Bazı köpeklerin yüzü tilkiyi andırırken, bazılarının yüzü daha yuvarlak olabilmektedir. Kökenleri Grönland köpeklerine kadar dayanan Pomeranian Boo cinsi köpekler, özellikle 1700 ve 1800’lü seneler arasında İngiliz Kraliçelerinden olan Quenn Victoria ve Queen Charlotte sayesinde özellikle ün kazanmıştır. Amerikan Kennel Kulübü tarafından keşfedilmiş olan Pomeranya köpek cinsi, özellikle Kuzey Kutbu’nun en küçük köpek türü olmaktadır. Sahibine karşı oldukça sadık olan Pomeranian cinsi köpekler, diğer canlılarla da çoğunlukla iyi anlaşmaktadır. Bekçi köpeği olarak da evi sürekli korur. Yabancılara karşı sahibini koruma eğilimindedir, bebeklerle arası oldukça iyidir. Ancak olası durumlarda sık sık havlayabilir ve bu sebeple de apartmanda oturan kişilerin Pomeranian köpeklerini eğitmesi gerekmektedir.

Enerji seviyesi: Enerji seviyesi ortadır. Egzersiz ihtiyacı için günde en az 2 kere dışarı çıkarılması önerilmektedir. Eğitilebilirliği: Pomeranian cinsi köpekler oldukça zekidir. Bundan dolayı oldukça kolay şekilde eğitilebilmektedir. Pomeranian ömürleri: Pomeranian cinsi köpek ırkının ömrü 12 ve 16 sene arasında değişmektedir. Sağlıklı bir bakım ile 20 seneye kadar hayatta kalan Pomeranian cinsi köpekler bulunmaktadır. Pomeranian Boo renkleri: Pomeranian Boo cinsi köpekler; siyah, turuncu, beyaz, mavvi gibi farklı renklere sahiptir. Pomeranian boyu ve kilosu: Pomeranian Boo boyu 18 cm ve 30 cm arası olmakla beraber Pomeranian Boo ağırlıkları ise 1 ve 3 kilo arasında değişmektedir. Görünüş ve Yapısı

Pomeranian’ın görünüşü tıpkı peluş oyuncaklara benzer. Sempatik ve oldukça sevimli bir surata sahip olan Pomeranian, özellikle minik yüzü, büyük gözleri ve sempatik bakışları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Uzun tüyleri vardır. Pomeranian cinsi köpekler apartmanda beslenebilir. Ev içinde sürekli hareket etse de küçük bir ırk olduğu için herhangi bir sorun meydana gelmez. Sıcak havaları çok sevmeyen bu köpekler, sıcak iklimlerde yaşayan kişiler için önerilmemektedir. Ilıman iklimler Pomeranian cinsi köpekler için oldukça uygundur. Günlük olarak dışarıya çıkarma ve geniş bir oda Pomeranian için günlük egzersiz ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayacaktır. Pomeranian Boo cinsi köpeklerin sık sık fırçalanması gerekmektedir. Özellikle yılda 2 defa tüyleri daha yoğun şekilde dökülür. Bu durumlarda da fırçalanması ya da tüylerinin kestirilmesi önerilebilir. Gözlerinin kenarları ve kulakları da düzenli olarak temizlenmelidir.

Kökeni

Pomeranian’ın kökeni Polonya ve Almanya’dan gelmektedir. Pomeranian cinsi köpekler Gröland köpeklerine dayanmaktadır. Bunun yanı sıra Kuzey Kutbu’nun en küçük köpekleridir. Bundan dolayı Pomeranian Boo cinsi köpeklerin sıcak iklimlerde bakılması önerilmez. Ilıman iklimler uygundur. Aşırı sıcak havalarda oldukça rahatsız olan Pomeranian cinsi köpekler, özellikle yaz aylarında kene ve pireye karşı ekstra korunmalıdır. Özellikle uzun tüyleri sebebiyle yaz aylarında mutlaka pire ve kene şampuanları ile yıkanmaları gerekmektedir. Ancak sürekli olarak Pomeranian cinsi köpeklerine banyo yaptırmak Pomeranian Boo cinsi köpeklerin tüylerine ve derisine zarar verebilmektedir.

Irk Mizacı

Pomeranian’ın mizacı genel olarak sakin, oyuncu ve arkadaş canlısıdır. Genel itibari ile bu köpek cinslerinde kıskançlık söz konusu olabilir. Ancak elbette her köpeğin karakteri tıpkı insanlarda olduğu gibi farklı olmaktadır. Bundan dolayı da yetiştirme tarzı oldukça önemlidir. Genel olarak Pomeranian Boo cinsi köpekler sahip olarak tek bir kişiyi belirlemektedir. Evde yaşayan herkese karşı sakin olsa da en çok sahibine ilgi göstermektedir. Bunun yanı sıra yabancılara karşı oldukça saldırgan olabilir. Ancak bu durum elbette eğitim ile doğrudan ilgilidir. Yabancılara karşı koruyucu bir tavırda olması sebebiyle bekçi köpeği özellikleri bile taşır. Genellikle evdeki çocuklarda iyi anlaşır ancak yabancı çocuklara karşı saldırgan olabilir, bu sebeple de dikkatli davranmak oldukça önemlidir. Oldukça minik ve sevimli bir köpek olmasına rağmen Pomeranian Boo ırkı ısırabilir. Pomeranian Boo ırkı oldukça zeki bir ırktır. Söylenen her şeyi anlamakla beraber iletilen komutları da kolayca alabilmektedir. Kısa sürede birçok komutu öğrenebilmektedir. Apartman hayatına oldukça uygun köpeklerdir. Ev içinde sürekli hareket etmek istemelerine rağmen ufak bir boyuta sahip olmaları sayesinde ev onlar için yeterli olmaktadır. Özellikle çok sıcak havalarda nispeten soğuk bir oda onlar için oldukça sevindirici olacaktır. Pomeranian ırkı oldukça enerjik ve oyuncudur. Bundan dolayı da genellikle tanıdık çocuklarla arası oldukça iyidir. Çocuğunuz ile oldukça yakın oyun arkadaşı olacaktır. Pomeranian Boo ırkı, diğer küçük ırk köpeklerle kıyaslandığında zeka bakımından oldukça ilerdedir. Eğitimlerini kolayca alabilmektedir. Pomeranian Boo cinsi köpeklerin çok farklı ve çok renkli kişilikleri vardır. Zekalarının oldukça ilerlemiş olmasının yanı sıra oldukça enerjik olmaktadır. Evin havasını eve girer girmez değiştiren Pomeranian Boo cinsi köpekler, pozitif enerjileri ile ev halkını da zinde ve enerjik tutmaktadır. Gülen yüzleri ve oyuncu olmaları sayesinde tüm ev halkını kendine aşık edecektir. Tuvalet eğitimleri ve itaat eğitimleri alma konusunda oldukça başarılı bir ırktır. Bu noktada inatçı olduklarını da belirtmek gerekmektedir. Bu sebeple de eğitim sırasında disiplinli olmak ve tatlı suratlarına karşı yumuşak davranmamak oldukça önemlidir, aksi halde Pomeranian size istediği her şeyi yaptıracaktır.

Karakter Özellikleri

Pomeranian’ın karakteri diğer küçük ırklardan oldukça farklıdır. Evine ve sahibine oldukça bağlı olan Pomeranian Boo, küçük olmalarına rağmen oldukça özgüvenli ve kendine has bir tarzı olan köpektir. Bundan dolayı da büyük ırk bekçi köpekleri gibi evi korumaya çalışır. Pomeranian Boo cinsi köpeklerin sahipleri, köpekleri ile vakit geçirmeli ve oyun oynamalıdır. Aksi halde kendini mutsuz ve üzgün hissedecektir. Bunun yanı sıra küçük olmalarına karşın hareketlidir. Bu sayede uzun mesafeli yürüyüşler yapmayı oldukça sever. Diğer özellikleri ise:

Pomeranian ırkı köpekler, sağlık açısından oldukça dayanıklı ve dirençli bir yapıya sahiptir. Kalıtsal rahatsızlıkları yoktur. Nadir olarak diz kapakları çıkabilir ancak genel olarak oldukça sağlıklı köpeklerdir. Pomeranian ırkı köpekler 3 kiloya kadar çıkabilir. Oyuncak ırk olarak ifade edilmektedir. Pomeranian ırkı oyuncu ve inatçı bir ırktır. Bundan dolayı Pomeranian Boo cinsine eğitim verirken bir uzmandan destek almak gerekebilir. Pomeranian Boo cinsi özellikle sahibine karşı oldukça bağlıdır. Sahibine yaklaşan yabancılara sık sık havlayabilir ve susturmak oldukça zordur. Evine oldukça bağlı bir köpek ırkıdır.  
BAKIMI
Bakımı

Pomeranian’ın bakımı özen ve titizlik istemektedir. Pomeranian Boo hem küçük bir ırk hem de oldukça tüylü bir ırktır. Bundan dolayı da özel bir şekilde bakımının yapılması gerekmektedir. Bu noktada:

Erkek olan Pomeranian Boo cinsi köpekler, senede sadece bir defa yoğun tüy dökme dönemine girer. Dişi olan Pomeranian Boo cinsi köpekler ise hem doğum sırasında hem de sıcak havalarda tüy dökebilmektedir. Bu gibi sebepler dolayısıyla da tüylerini sık sık taramak ve mümkünse günlük olarak fırçalamak gerekmektedir. Sürekli olarak banyo yaptırmak Pomeranian Boo cinsi köpeklerin tüylerinin kalitesini azaltacaktır. Bundan dolayı da Pomeranian Boo cinsi köpeklerin ihtiyaç duyduklarında yıkanması gerekmektedir. Köpeğinizin sağlığını mutlaka veteriner yardımı ile yakından takip etmeniz gerekmektedir. Özellikle Pomeranian ırkının sağlık sorunlarını yakın takip etmeniz halinde erken teşhis sağlanacaktır. Uzun yürüyüşlerin yanı sıra kapalı oyun zamanlarını aksatmamanız önemlidir. Farklı oyuncaklarla farklı oyunlar oynamayı seven bu ırk, oldukça hareketlidir. Köpeğinizin ihtiyacı olan vitamin, mineral ya da protein açısından zengin olan kuru mamalar tercih etmeniz gerekmektedir. Yaz aylarında Pomeranian’ın bakımına ekstra dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle yalnızca gölgeli bölgelerde yürüyüş yapılması gerekmektedir. Uzun süre güneş altında kalınmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Kış aylarında köpeğinize sık sık banyo yaptırmamanız gerekmektedir. 3 haftada bir banyo yaptırmanız yeterli olacaktır. Köpeğin cildinin kurumasına karşı savunmasız kalmaması için köpeğiniz için uygun ve veteriner onaylı kremler kullanabilirsiniz. Soğuk havalar özellikle tüylerde azalmaya da yol açabilir. Köpeğinizi yıkarken özel şampuanlardan faydalanmanız gerekmektedir. Talimatlara uygun olarak köpeğinizi yıkamanız gerekmektedir. Ardından havlu ve mümkünse kurutma makinesi ile kurutabilirsiniz. Pomeranian üzerinde kullanılacak olan en yi tarak çeşidi ise iki seviyeli olan çelik taraklardır. Buna alternatif olarak çelik tarak ya da yüz tarağı kullanılabilir. Özellikle ev temizliğinde kullandığınız çamaşır sularını daha sonra iyice durulamanız köpeğinizin sağlığı için önemlidir. Pomeranian Boo cinsi köpeklerin diş bakımı diğer ırklardan daha önemlidir. Bundan dolayı da her gün düzenli olarak sahipleri tarafından Pomeranian Boo cinsi köpeklerin dişleri fırçalanmalıdır. Her gün yapamayan ve yoğun olan sahiplerin ise haftada en az 4 ya da 5 defa dişleri fırçalaması gerekmektedir. Pomeranian Boo cinsi köpekler oldukça sık ve bol tüylü bir köpek cinsidir. Bundan dolayı da özellikle sıcak yaz aylarında sık sık bitlenme ve kene kapma riski vardır. Bu sebeple de Pomeranian Boo cinsi köpeklerin aylık olarak pire ve kene önleyici uygulamalar ile köpeklerini koruması gerekmektedir. Pomeranian Boo ırkı derin kapta mamasını yiyemez. Bundan dolayı da derin değil ama geniş kaplar tercih edilmelidir. Bunun dışında Pomeranian Boo ırkı köpeklerin mamaları ve suları porselen kaplara konulmalıdır. Tasma ve göğüs tasması için dikkatli olmak ve köpeğin boynuna tam oturması da oldukça önemlidir. Pomeranian Boo ırkı köpeklerin kemikleri oldukça hassas ve tüyleri de oldukça kibardır. Bundan dolayı da kucağa alınırken ya da severken dikkatli olmak, sert davranmamak gerekmektedir. Uyurken ayrı ayrı uyumak gerekir. Yanlış hareketler köpeğe zarar gelmesine yol açabilir. Gerekli olan bakımın bir diğer parçası ise Pomeranian Boo için uygun oyuncaklar olmaktadır. Oyuncaklar, köpeğin dişlerini rahatlatmaktadır. Bundan dolayı da özellikle evde tek kaldığı dönemlerde bağımsız oyun yeteneği geliştirmesine uygun olan oyuncaklar alınmalıdır. Beslenmesi

Pomeranian’in Beslenmesi oldukça önemlidir. Doğru ve kaliteli mamalarla beslenmesi ve sağlıklı olması özellikle enerjik olması ve tüylerin rengi, dökülmemesi ve kalitesiyle kendini belli eder. Yavru Pomeranian Boo cinsi köpekler, günlük olarak 28 gram mama tüketmelidir. İlk bir ay boyunca Pomeranian Boo cinsi büyüyene kadar mamada değişiklik yapılmamalıdır. Ani olarak verilen farklı marka mamalar, sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Bundan dolayı da mama konusunda dikkatli olmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra besin alerjisi gibi unsurlara karşı tetikte olmak gerekmektedir. En sağlıklı ve kaliteli mamayı bulmak için birkaç deneme yapmak en sağlıklısı olacaktır.

Pomeranian Boo cinsi köpeklerin mama kabı seçimi de diğer cinslerden daha farklı olmalıdır. Her mama kabı aynı özellikte değildir. Pomeranian Boo cinsi köpekler çok derin kaplardan yemek yiyemez. Bundan dolayı da Pomeranian Boo cinsi köpekler için 1,5 ve 2,5 cm aralığında olmalıdır. Pomeranian Boo cinsi köpekler için mama kabı oldukça derin olursa, Pomeranian Boo köpekler başını uzatarak yemek yemek durumunda kalır. Bundan dolayı da zorluk yaşar. Bunun yanı sıra Pomeranian Boo cinsi köpekler için en önemli mama kabı alışkanlığı ise porselen tabaklarda yemek yemesi olmaktadır. Normal mama kapları, ya da plastik mama kapları Pomeranian Boo ırkı köpekler için alerjik özelliklere yol açabilir. Bunun yanı sıra ağzının çevresindeki tüylerde leke oluşmasına da sebep olabilmektedir. Bundan dolayı da hem su hem de besin için seramik ya da paslanmak çelikten yapılmış olan mama kapları tercih edilmelidir.

Büyüme evresinde olan yavrular ise yetişkinlerde olduğu gibi beslenme ihtiyacı duymamaktadır. Bu noktada kilolarına göre kalori almaları gerekmektedir. Bunun için ise 500 grama 55 kalori olacak şekilde besin verilmesi gerekmektedir. Bu noktada iki haftada bir köpeğin kilosu kontrol edilmeli ve buna göre mama miktarları ayarlanmalıdır. Bunun için önerilen miktarlar aşağıdaki gibi olmaktadır:

500 gr için mama kabının dörtte biri dolmalıdır, 1500 gr için her gün ½ mama kabı, 2300 gr için her gün 1 mama kabı, 2700 gr için her gün 1,5 yada 2 mama kabı besin verilmesi önerilmektedir.

Bunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken en önemli unsur mamalarda yaş mama ve kuru mamanın farklı bulunmaktadır. Bundan dolayı da marka seçimi yaparak dikkatli olmak oldukça önem teşkil etmektedir. Pomeranian köpeklere 6 aya kadar günde 3 ve 4 defa öğün verilmesi gerekmektedir. Bu köpek ırkının midesi oldukça küçüktür. Bundan dolayı da mamalar küçük tanelerden oluşmalıdır. Her köpek kendine özgü özelliklere sahiptir. Bundan dolayı da köpeği beslerken, köpeğin özelliklerine dikkat etmek ve sahibin sağ duyusunu kullanmak oldukça önemlidir. Köpek mamaları seçerken kuru mama, köpeklerin temel maması olmalıdır. Sürekli yaş mama vermek köpek için uzun vadede zararlı olsa da arada verilebilir. Bunun yanı sıra veteriner görüşlerini de almanız bu aşamada önem teşkil etmektedir. Ödül mamaları ya da farklı mama alışkanlıkları için en doğru öneriyi veterinere sormanız gerekmektedir.

BÜYÜDÜĞÜNDE NASIL GÖRÜNECEK?
Pomeranian
Pomeranian

Yakınlaştırmak için fotoğrafa tıklayın.

Pomeranian
Pomeranian

Yakınlaştırmak için fotoğrafa tıklayın.

Pomeranian
Pomeranian

Yakınlaştırmak için fotoğrafa tıklayın.

Pomeranian
Pomeranian

Yakınlaştırmak için fotoğrafa tıklayın.

Pomeranian
Pomeranian

Yakınlaştırmak için fotoğrafa tıklayın.

Pomeranian
Pomeranian

Yakınlaştırmak için fotoğrafa tıklayın.

Pomeranian
Pomeranian

Yakınlaştırmak için fotoğrafa tıklayın.

Pomeranian
Pomeranian

Yakınlaştırmak için fotoğrafa tıklayın.

Pomeranian
Pomeranian

Yakınlaştırmak için fotoğrafa tıklayın.

Pomeranian
Pomeranian

Yakınlaştırmak için fotoğrafa tıklayın.

BÜYÜDÜĞÜNDE NASIL GÖRÜNECEK?
YUKARI -->